středa 28. října 2020 Státní svátek

Jihlavská nemocnice omezuje provoz, ruší neakutní zákroky. Pacienti by měli mít roušku

Na aktuální situaci v souvislosti s koronavirem reaguje také jihlavská nemocnice. Ta ruší plánované výkony a ambulance. Podle vyjádření mluvčí Moniky Zachrlové aktuálně nemocnice obvolává všechny, které čekají výkony a specializovaná vyšetření. Zároveň prosí všechny, kteří nemusí, aby nevystupovali do nemocnice. A pokud mají roušku, tak aby ji použili.

Ambulantní vyšetření

Vzhledem k epidemiologické situaci jsou zrušena všechna objednání přes eAmbulanci do nutriční, ortopedické dospělé i dětské, neurologických, oční a ORL ambulance.  A dále objednání přes eAmbulanci na kožní ambulanci, dětskou endoskopii, rehabilitaci, urologii, proktologii.

„Všechny objednané pacienti, kterých se to týká, jsme již telefonicky kontaktovali. Prosíme také všechny, pokud nemusíte, nenavštěvujte nemocnici,“ uvádí Monika Zachrlová.

Urologické oddělení

Zrušené jsou neakutní plánované výkony (operace prostaty, zevního genitálu, rekonstrukční operace). Nadále zůstávají v programu pacienti s onkologickým onemocněním a pacienti s blokádou močových cest.

PŘEHLEDNĚ: Jaká opatření vláda nařídila? Zákaz volného pohybu i zrušení modrých zón

Vláda svým včerejším mimořádným opatřením nařídila všem obyvatelům země karanténní opatření. Jejich kompletní přehled vám nabízí Drbna ve svém přehledu.

ORL

Ruší se neakutní výkony. Nadále se budou operovat akutní výkony, jihlavská nemocnice provádí diagnostické a terapeutické výkony, kde pro opoždění diagnostiky může vést k progresi (onkologické výkony). „Rušíme plánované neakutní hospitalizace- infuze, odborné ambulance- poruchy rovnováhy, audiologie, sluchadla, onkologická a foniatrická ambulance, logopedie,“ říká Zachrlová.

Chirurgické oddělení

Ruší se všechny plánované operace kromě onkologických pacientů a stavů, které by v horizontu jednoho až dvou měsíců vedly k poškození zdraví.

Kožní oddělení

Je zrušena e-Ambulance, kosmetologické zákroky, zákrokový sálek, omezený provoz lymfologie, v ambulantní péči přechod k ošetření a vyšetření neodkladných případů, bez omezení funguje ambulance biologické léčby.

OTO

Zrušeny jsou TEP, artroskopie, výkony na malých kloubech.

Kardiologické oddělení

„Zajišťujeme akutní péči jak v lůžkovém, tak ambulantním sektoru. Zrušeny jsou všechny ambulance s dispenzární péčí, angiologická a echo ambulance, kardiostimulační ambulance,“ doplnila Zachrlová.

Neurologické oddělení

Pozastavují se plánované hospitalizace (většinou chronické bolesti zad apod.). Provoz odborných poraden a pomocných vyšetření zůstává beze změny.

Rehabilitační oddělení

„Omezíme plánovaná vyšetření a procedury u chronických bolestí zad a kloubů, dále omezíme fyziatrii (elektroléčbu, magnetoléčbu, vodotoléčbu) u neakutních problémů,“ pokračuje mluvčí Nemocnice Jihlava.

Dětské oddělení

Ruší se plánované operace i odborné ambulance.

Kraj Vysočina hlásí čtyři nové případy pacientů, kteří měli pozitivní test na koronavirus. Celkem jich tak je již šest. Méně – aktuálně tři případy – už má jen Liberecký kraj. Nejvíce lidí s koronavirem hlásí Praha - celkem 109.

Plicní oddělení

„Rušíme plánované dispenzární kontroly u stabilních pacientů bez obtíží- recepty na léky zašleme, pacienty s obtížemi ošetříme. Ambulance pro poruchy dýchání ve spánku - pacienty přeobjednáváme kompletně, taktéž ambulance pro asistenci odvykání kouření,“ upozorňuje Monika Zachrlová.

V ostatních ambulancích a na bronchoskopiich se prozatím řeší jednotlivé případy individuálně dle povahy a urgence konkrétního nálezu/diagnózy.

V Kraji Vysočina je k dnešnímu dni šest nakažených, v rámci celé republiky je aktuálně 298 lidí s pozitivním testem na koronavirus. 

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Radek Koten

Štítky Nemocnice Jihlava, omezení, provoz, zákrok, opatření, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.