Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Družinu v létě v Jihlavě otevřou čtyři základky. Podívejte se na přehled, kdy která bude fungovat

Děti v Jihlavě mohou během letních prázdnin chodit do družiny na čtyřech základních školách, které zřizuje město. Rodiče mohou žáky hlásit minimálně na jeden týden. Jihlavská radnice nyní přišla už s konkrétními termíny, kdy která družina bude fungovat.

Od 1. do 12. července mohou děti navštěvovat družinu na ZŠ T. G. Masaryka, od 15. července do 2. srpna na ZŠ Demlova, od 5. do 16. srpna na E. Rošického a od 19. do 30. srpna na ZŠ Nad Plovárnou.

Radnice upozorňuje, že žáka mohou rodiče do školní družiny přihlásit nejméně na jeden týden. „Výjimkou je období od 1. do 5. července, kdy může dítě do družiny docházet pouze čtyři dny, kromě svátku.  Rodiče si mohou zvolit i rozsah denní docházky v přihlášeném období, a to buď celodenní tedy včetně oběda, nebo dopolední, kdy dítě odejde před obědem," dodala za radnici Lucie Maxová z oddělení vnějších vztahů. 

Kolik to bude stát? 

A na kolik prázdninová družina v Jihlavě vyjde? Za docházku do družiny na ZŠ T. G. Masaryka, Demlova a E. Rošického zaplatí rodiče 200 korun bez ohledu na počet přihlášených dnů a na ZŠ Demlova 300 korun. Ceny za obědy se liší mimo jiné i podle věku dětí. Rodiče za ně zaplatí od 29 korun až po 35.

Letní prázdniny 2024 

- Vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 28. června 2024.
- Dvouměsíční letní prázdniny trvají od 29. června 2024 do 1. září 2024.
- Vyučování ve školním roce 2024/2025 začne v pondělí 2. září 2024.

Zdroj: MŠMT 

„Školní družina i stravování se hradí přímo na místě v hotovosti. Za odhlášení žáka se peníze nevrací. Pouze v ojedinělých případech může vedoucí školní jídelny rozhodnout o možnosti odhlášení a vrácení finanční částky za oběd s ohledem na provozní podmínky," dodala Maxová. 

Dítě mohou rodiče přihlásit do školní družiny pouze osobně na základní škole podle zvoleného termínu, a to nejpozději do 14. června do 12 hodin.

Činnost družiny je určena pouze pro žáky základních škol, jejichž zřizovatelem je statutární město Jihlava. „S případnými dotazy ohledně fungování družin o letních prázdninách se můžete obracet na Hanu Ustohalovou z odboru školství, kultury a tělovýchovy, telefon je 565 592 315 případně e-mailem hana.ustohalova@jihlava-city.cz," doplnila Lucie Maxová důležité kontakty. 

Ohodnoť článek

Foto Město Jihlava | Zdroj Ježkovy oči

Štítky družina, provoz, léto, prázdniny, vzdělání, škola, základní, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Družinu v létě v Jihlavě otevřou čtyři základky. Podívejte se na přehled, kdy která bude fungovat | Vzdělání | Zprávy | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.