Dnes, 14:23
Horáckou arénu, rozestavěné projekty v Jihlavě, most v Brtnici i stále zasněženou sjezdovku v Lukách nad Jihlavou zachytil v posledních dnech z výšky Josef ´Joe´ Vochyán. O pohledy, které běžně zůstávají skryté, se chce podělit se čtenáři Jihlavské Drbny.
Snímky mimo jiné odhalují, jak blízko sebe vyrůstají dvě velké stavby v Jihlavě – Centrální dopravní terminál u městského nádraží a nové vysokoškolské koleje dělí vzdušnou čarou jen pár set metrů. Výstavbu ubytování pro studenty mimochodem soud před několika dny znovu pozastavil. Fotografiím ze širšího centra přitom jasně dominuje červená Horácká aréna.
Zaujmou i záběry z výstavby obchvatu Brtnice. Jeho součástí bude druhý nejvyšší most na Vysočině, který překlene údolí u místní čističky. Právě tato stavba teď výrazně zasahuje do dopravy – nejmenší město na Jihlavsku svírá řada uzavírek směrem na Třebíč, Luka nad Jihlavou i Panskou Lhotu. O prázdninách se pak zavře i silnice na Jihlavu.
Fotografie ale ukazují i další tvář regionu v srdci republiky – zasněženou sjezdovku v Lukách nad Jihlavou nebo lesy poznamenané kůrovcovou kalamitou z minulých let. Nechybí ani další netradiční pohledy na krajské město Vysočiny nebo záběry, kde může člověk hádat, kde byly pořízeny.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?