Pondělí, 17. listopadu 2025, 18:19
Lidé, kteří se budou v úterý 18. listopadu podvečer pohybovat v areálu třebíčské nemocnice, se zřejmě stanou svědky plánovaného taktického cvičení HZS Kraje Vysočina. Scénář bude jasný - na střeše parkovacího domu bude hořet elektromobil.
„Nejde o skutečný požár ani mimořádnou událost. Jedná se o řádně připravené a dopředu plánované cvičení, které proběhne za spolupráce HZS Kraje Vysočina ÚO Třebíč a Nemocnice Třebíč. Během cvičení lze očekávat zvýšený pohyb hasičské techniky, zvukové a světelné signály zásahových vozidel i přítomnost zasahujících jednotek v okolí parkovacího domu," naznačila mluvčí třebíčské nemocnice Jitka Mácová.
Dodala, že provoz nemocnice nebude omezen a není nutné činit žádná opatření.
„Cvičení je důležitou součástí bezpečnostní přípravy, pomáhá zlepšovat koordinaci složek integrovaného záchranného systému i personálu nemocnice. Cílem tohoto plánovaného cvičení je všeobecná připravenost na řešení skutečných mimořádných situací,“ popsal význam taktického cvičení ředitel nemocnice Lukáš Kettner.
Mluvčá Másová za celou nemocnici děkuje veřejnosti za pochopení. „A prosíme, aby nikdo nevolal tísňovou linku," dodává Jitka Mácová.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám