<

Aktuálně

Poblíž autobusáku v Jihlavě zmizelo 10 jasanů. Příští rok je nahradí jinan a dřezovec více...

FOTO: Znojemský most dělníci v roce 2027 zbourají a postaví znova. Začnou už za rok více...

VIDEO: Josífek a Kačenka. Narození dvojčat v Jihlavě přerušila půlnoc více...

Bazén Rošického slaví šedesátku, učilo se tam plavat už několik generací Jihlavanů více...

FOTO: Smutná dohra derby v Jihlavě. Fanoušci Třebíče zničili záchody v Horácké aréně více...

Prezident Petr Pavel ocenil také Josefa Průšu, vývojáře z Havlíčkova Brodu více...

Tržnice na jihlavském náměstí se brzy uzavře. V nabídce teď je dušičkové zboží

Květiny, sazenice, ovoce, zelenina, rukodělné výrobky. To lze každý rok od začátku dubna do listopadu pořídit na tržnici v Jihlavě na Masarykově náměstí. Ta po Dušičkách ukončí pro tuto sezonu svůj provoz.

„Služby města Jihlavy (SMJ) na základě smlouvy s městem Jihlava dne 1. 4. 2025 zahájily provoz tržnice na Masarykově náměstí v Jihlavě. Prodejní místa na tržnici tvořilo během sezóny 14 pultů o rozměrech 2 m2. Trhovci zde mohli prodávat zemědělské produkty, květiny, potraviny, řemeslné a rukodělné výrobky. Prodávaný sortiment se většinou týkal hospodářských přebytků. Jednalo se zejména o ovoce a zeleninu. Tento prodej převažoval během letního a podzimního období. Naopak v  jarních měsících trhovci prodávali nejvíce květiny, sazenice salátu, paprik, rajčat, okurek a dalších produktů," vyjmenoval Martin Málek, mluvčí SMJ.

Denní pronájem na tržnici byl stanoven na 420 korun včetně DPH. Zájem trhovců o prodejní místa vždy úzce souvisel s aktuálním počasím.

Tržnice na Masarykově náměstí je letos v provozu od 1. dubna do 3. listopadu 2025
- každý všední den je otevřeno od 6 do 17 hodin
- v sobotu a v neděli je zavřeno

Mobilní umývárna

Stánky se každoročně nachází ve střední části Masarykova náměstí, na noc je nelze zamykat. Zákazníci i prodejci mohou využít mobilní umývárnu. 

Dřevěný stánek, který stál u tržnice měl k dispozici správce tržnice. Ten řídil prodej, vybíral poplatky, kontroloval oprávnění i podmínky prodeje. Tržnice byla vybavena kontrolní váhou na převážení koupeného zboží.  Na tržnici se umísťoval kontejner na komunální odpad, papír, plasty a bio odpad," dodal Málek. 

Prodej na tržnici bude letos ukončený až po Památce zesnulých, tedy 3. listopadu. Trhovci tak budou mít ještě možnost nabízet a prodávat tematické zboží k tomuto svátku.

Letos stánků ubylo 

Jak na začátku letošního září zhodnotil primátor Jihlavy Petr Ryška (ODS + KDU-ČSL), letos stánků očividně ubylo. „Supermarkety nabízí akce, trhovci mají ztíženou situaci, ale když přivezou jahody nebo okurky, jsou tam fronty,“ vypozoroval primátor Petr Ryška. 

Vedení města však zatím možnost zrušení trhů neřešilo. „Do rekonstrukce náměstí zůstanou trhy v tomto stavu. Poté, až se celé náměstí změní, se budeme bavit, jestli a v jaké míře trhy zachovat,“ potvrdil Ryška. 

Velké úpravy náměstí se chystají už deset let, městu už se podařilo domluvit s majiteli OD Jihlava známém jako prior a revitalizace západní a jižní části náměstí tak má začít již příští rok.

Radnice v Jihlavě se dohodla s Priorem. Modernizace náměstí chod obchodního domu neomezí

Jihlavská radnice má za sebou několik jednání se zástupci Obchodního domu Jihlava, kterému většina lidí v Jihlavě neřekne jinak než Prior. A nyní to vypadá, že obě strany dospěly k oboustranné spokojenosti.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky tržnice, provoz, prodej, náměstí, centrum, zboží, sezona, Jihlava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.