<

Aktuálně

Na Třebíčsku zemřel včera večer muž, jeho vůz se srazil s nákladním autem více...

Řidič vezl bagr, který se mu převrátil, nehoda skončila bez zranění více...

Na Vysočinu přišlo léto, první koupaliště už otevřelo. Teplo bude celý týden více...

Jihlavský Vodní ráj otevře venkovní část ve druhé půli června, ceny mírně zvýší více...

Dramatické chvíle v Jihlavě: Řidič mířil na chodce zbraní a křičel na něj více...

Finanční správa nabídne v aukci zabavené zlaté šperky. Mají hodnotu 43 milionů

Autoři | Foto Finanční správa

Z víc než dvou tisíc zlatých šperků si budou moci lidé vybírat v nadcházející aukci Finanční správy pro hlavní město Prahu. Ta nabízí kousky dovezené z Turecka, které zabavila v exekučním řízení. Jde o dohromady patnáct kilo zlata v ryzosti od 14 do 21 karátů.

Náušnice, náramky, přívěsky, řetízky, zkrátka šperky všech typů budou k mání přes elektronickou aukci Aplikace elektronických služeb.

Finanční správa už tímto způsobem minulý rok vydražila třináct kilo zlatých předmětů, teď nabízí ještě o dvě kila víc. Je to přes dva tisíce kousků v odhadované hodnotě skoro 43 milionů korun.

„Zabavené zlaté šperky byly dováženy tuzemskou společností z Turecka a z následného fingovaného prodeje do jiného členského státu byla krácena daň z přidané hodnoty. Díky bleskové spolupráci s Celní správou ČR došlo nejen k zabavení předmětných šperků, ale následně i k dopadení pachatelů, na které byla podána obžaloba. Průběh dražeb tak budou sledovat z výkonu vazby“ uvedl na webu ředitel Finančního úřadu pro hlavní město Prahu Václav Žemlička.

Šperky rozdělí do deseti dražeb, které začínají ve středu 27. srpna a končí o den později. Zájemci přes portál vyplní žádost a ověří identitu.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Finanční správa, šperky, exekuce, aukce, zlato

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.