<

Aktuálně

Řidiče v Jihlavě čekají měsíce omezení. Třída Legionářů se na jaře rozkope více...

V aktuální chřipkové sezoně zaznamenali hygienici na Vysočině dvě úmrtí více...

Smutná zpráva z Dalešic: Policisté našli tělo svého kolegy dvacet metrů pod hladinou více...

DRBNA HISTORIČKA: Staří Jihlavané měli v zimě jistotu. Kachlová kamna více...

Policisté na dálnici D1 kontrolovali cizince, který neměl v Česku co dělat více...

U Kamenice dnes ráno havarovala řidička, skončila v nemocnici více...

Odtěženou zeminu od Sila odvezlo šest tisíc nákladních aut na Pístov, bude oseta

Autoři | Foto Martin Singr

Před Silem, kde vzniká nová silnice, zmizela část parku a spousta zeminy. Šest tisíc nákladních aut odvezlo dohromady kolem šedesáti tisíc kubíků hlíny. Tato informace vyvolala mezi veřejností jednu otázku, totiž kde tato zem skončila.

„Stavební firmy ji odvezly na schválenou mezideponii v Pístově,“ sdělil Jihlavské Drbně mluvčí magistrátu Radovan Daněk. Zhruba do tří týdnů má být navezená hlína upravená do konečné podoby a ta bude oseta. „To proto, abychom zabránili erozi a také aby to lépe vypadalo,“ dodal Daněk.

Vznikající silnice se do budoucna stane vytíženou dopravní tepnou, u Ferony by se měla za několik let napojit na Jiráskovu. Až se tak stane, bude možné vyloučit auta z Tolstého ulice mezi vysokou školou a Horáckou multifunkční arénou. Pak tudy podle odhadů magistrátu může jezdit šestnáct tisíc aut denně.

Zemina se může v budoucnosti využívat při nejrůznějších investičních akcích zejména města, například na terénní úpravy, na zásypy nebo na úpravy parkovacích ploch či předzahrádek domů. Zatím je mezideponie povolená na deset let.

Jedná se o přitom o stejnou lokalitu, kam se vozila zemina vytěžená při stavbě Horácké multifunkční arény. Z místa pod bývalým Horáckým zimním stadionem nákladní auta odvezly přes pětatřicet kubíků hlíny. Předloni na podzim se do deponie u Pístova nedopatřením dostal i materiál, který tam nepatřil, obří stoj pak musel zeminu přetřídit.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Centrální dopravní terminál, Silo, nová silnice, deponie, Pístov

Komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.