úterý 4. října 2022 František

Inspektoři v jihlavském obchodě kontrolovali salám pro děti. Na etiketě byly lživé informace

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zařadila dětský salám Junior mezi nebezpečné potraviny, konkrétně šlo o kuřecí, třísetgramový Dětský junior bez přidaných E, který vyrábí DZ Klatovy. Podle informací od inspekce jsou na etiketě výrobku klamavé informace.

Tento salám v plastovém střívku zákazníkům nabízela například jihlavská Billa v Havlíčkově ulici. 

„Výrobek obsahoval méně masa, než bylo uvedeno na obalu. Spotřebiteli tak byla poskytnuta zavádějící informace o složení," zní verdikt inspektorů v tiskové zprávě. Salám podle nich spadl do kategorie falšovaných potravin. 

Další letošní kontroly

Inspektoři v tomto roce zavítali třeba i do restaurací a rychlých občerstvení na Vysočině. Tam se zaměřili na jakost a bezpečnost fritovacích olejů, které provozovatelé užívají k přípravě pokrmů. 

Inspektoři kontrolovali použití fritovacích olejů. Pozornosti neunikly ani podniky na Vysočině

Pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se v rámci pravidelné kontrolní akce zaměřili na jakost a bezpečnost fritovacích olejů, které provozovatelé restaurací a rychlých občerstvení používají k přípravě pokrmů. Během kontrol...

Letos v březnu inspektoři uzavřeli jednu z jihlavských restaurací, konkrétně šlo o podnik U Františka. Důvodem tohoto kroku byla značná nečistota v kuchyni a také ve skladu potravin. 

Špína, plíseň, pavučiny. Inspektoři uzavřeli jihlavskou restauraci U Františka

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) po úřední kontrole, ke které došlo v pondělí 7. března, uzavřeli restauraci U Františka v Jihlavě. Důvodem tohoto kroku byla značná nečistota v kuchyni a také ve skladu potravin.

„Naši inspektoři uvnitř provozovny zjistili mimo jiné výskyt značného množství nečistot v kuchyni či ve sladu surovin. S ohledem na tato zjištění jsme byli nuceni celou provozovnu uzavřít," vysvětlil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Potraviny na pranýři | Zdroj SZPI

Štítky kontrola, potravina, inspekce, salám, junior, obsah, masa, etiketa, klamavé, informace, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.