úterý 27. září 2022 Jonáš

Památka na starý zimák. Fanoušci si před demolicí mohou koupit dukláckou sedačku či kliku od kabiny

Fanoušci jihlavské Dukly se 30. dubna s velkou slávou rozloučili se zimním stadionem, který čeká demolice. K té by mělo dojít nejdříve letos na podzim. Na klub se během uplynulých týdnů obrátila řada fanoušků s tím, že by si rádi ze stadionu odnesli nějaký předmět. Třeba sedačku, kterou řadu let využívali.

Stadion je ale majetkem města, a proto musela případnému prodeji předcházet celá řada schvalovacích procesů a stanovení odpovídajícího postupu. Nyní je definitivně jasné, že inventář stadionu je určený k prodeji a hledají se jak zájemci z řad sportovních subjektů, tak i malí odběratelé.

„Do konce července budeme shromažďovat informace, vytvoříme ucelený seznam a předáme jej k vyřízení odpovídajícímu odboru. Pokud má někdo zájem o jiné části stadionu, může svůj požadavek do e-mailu také napsat a pokud možno co nejpřesněji vyspecifikovat. Rozhodnutí o prodeji a vyřízení požadavku je pak na příslušném odboru,” upřesňuje detaily jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Každý, kdo má zájem o nákup sedačky, může napsat e-mail na adresu hcdukla@hcdukla.cz se svým požadavkem. Nezbytné je uvést do emailu nejen zájem o sedačku a její identifikaci, ale kompletní kontaktní údaje: jméno a příjmení, adresu a vhodný bude i telefon.

Sedačka za dvě stovky 

V nabídce jsou hlavně sedačky, ale také i další vybavení, které jde dobře odmontovat a také potěšit věrné fanoušky jihlavského hokejového klubu. „A také jde o předměty, které navíc nebudou potřeba v následujících letech pro běžnou potřebu. Tím myslím obecně například vybavení kuchyňky v kabině, které se může použít do kabiny, která bude sloužit v následujících letech do výstavby nové haly. Stejně tak pračky, sušičky a pod. Sedačky ze stadionu a například klika dveří od kabiny A týmu či od kanceláře trenérů A týmu či dveře z kabiny polepené samolepkami Dukly mohou být těmi vhodnými produkty k prodeji,“ vyjmenoval redakci Drbny organizační pracovník HC Dukla Jihlava Vladimír Šťastný s tím, že k mání bylo na začátku zhruba 1400 kusů sedaček, a to žlutých i červených. 800 je jich již prodaných, fanoušci si tedy mohou koupit zbylých 600 kusů.

Cena jedné sedačky byla stanovena na 200 korun. „Vedení Dukly počítá i s tím, že si některé takové věci z CZ Loko Arény ponechá do Síně slávy, která bude umístěna v nové hale,“ doplnil Šťastný.

Posledních pár dní ukázalo, že je mezi nabízené věci mezi fanoušky velký zájem. Na uvedenou e-mailovou adresu podle Šťastného dorazilo už několik stovek e-mailů. „My je nijak nezkoumáme, čekáme až na deadline, který je 30. července, a potom se vše vyhodnotí a předá jihlavskému Odboru správy realit. Oni poté rozhodnou, co se z toho dá prodat, a co ne. Osobně se domnívám, že pokud bude mít někdo zájem například o umyvadlo z kabiny nebo o sprchovou hlavu z kabiny a zmíněný odbor pro tyto věci nebude mít jiného kupce, či jiné použití, je reálné tyto věci prodat také,“ upřesnil Vladimír Šťastný.

„Chci červeno - žluté kachličky z wc." 

O vybavení stadionu projevili zájem i fanoušci na klubovém Facebooku. „Byl bych rád za kus schodu, kde jsem stával,“ sdělil Ivan Baštář. Červeno – žluté kachličky z wc by bral třeba další fanoušek Tomáš Chalupa. „Sedačku, na které jsem sedávala a kus zábradlí, u kterého stávala,“ projevila zájem fanynka klubu Jana Jackovičová.

O vybavení stadionu mají zájem nejen malí odběratelé z řad fanoušků. Podle zjištění Jihlavské Drbny se hlásí i cizí sportovní subjekty. „Prozatím evidujeme předběžnou žádost města Žďár nad Sázavou a několika fyzických osob. Zájem je o divácké sedačky, hokejové mantinely a plexiskla a popřípadě o další drobný mobiliář, jehož vhodnost využití na jiném stadionu je však ještě nutné posoudit zájemci o daný druh majetku, jmenujme například zábradlí,“ informovala redakci Aneta Hrdličková z jihlavského tiskového oddělení.

Výstavba Horácké arény 

Nad stavbou nové multifunkční haly – Horácké arény – visí stále řada otazníků a nejistých termínů. Obálky zůstávají stále zapečetěny. Ani termín 29. června nebyl tím definitivním, do kdy uchazeči o demolici stávajícího zimního stadionu a výstavbu nové multifunkční arény mohli přihlásit do výběrového řízení. Nově je tento deadline posunutý na 20. července, což už znamená i posun termínu pro demolici.

Stále čekáme. Termín pro podání přihlášek na stavbu arény se opět prodloužil, demolice starého stadionu nejdříve v říjnu

Obálky zůstávají stále zapečetěny. Ani termín 29. června nebyl tím definitivním, do kdy uchazeči o demolici stávajícího zimního stadionu a výstavbu nové multifunkční arény mohli přihlásit do výběrového řízení. Nově je tento deadline posunutý na...

Velkým otazníkem je stále financování celého stavebního projektu. Do výběrového řízení se šlo s rozpočtem 1,29 miliardy, na což by kombinace dojednaných zdrojů od města, kraje a státu stačila. Situace na stavebním trhu však halí konečnou částku do mlhy otazníků. „Předpokládám, že to ještě vylétne nahoru, takže nastane fáze modlení, o kolik to bude, jestli o 100 milionů, 200 milionů nebo třeba miliardu. Potom to bude o tom, co unese městský rozpočet,“ uvedl již dříve redakci Drbny David Beke, jihlavský radní a manažer výstavby multifunkční arény.    

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Město Jihlava

Štítky stadion, památka, předmět, vybavení, sedačka, klub, fanoušek, prodej, HC Dukla, hokej, demolice, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.