středa 17. srpna 2022 Petra

Stále čekáme. Termín pro podání přihlášek na stavbu arény se opět prodloužil, demolice starého stadionu nejdříve v říjnu

Obálky zůstávají stále zapečetěny. Ani termín 29. června nebyl tím definitivním, do kdy uchazeči o demolici stávajícího zimního stadionu a výstavbu nové multifunkční arény mohli přihlásit do výběrového řízení. Nově je tento deadline posunutý na 20. července, což už znamená i posun termínu pro demolici.

Je to situace, které se opakuje již poněkolikáté. Vzhledem k přetrvávajícím dotazům stavebních firem k projektové dokumentaci nové arény a s tím souvisejícími zákonnými lhůtami, se termín "rozlepování obálek" s finálními nabídkami opět posouvá. Úplně původně bylo stanoveno datum 31. března, po několika dalších odkladech se počítalo s 29. červnem, ale ten nelze označit za definitivní termín.

Přihlášky na stavbu nové arény je možné podávat až do konce června. A konečná cena? Nastane fáze modlení

Firma, která v létě provede demolici dosluhujícího zimního stadionu a následně začne stavět moderní multifunkční arénu, bude známa až na začátku července. Město Jihlava totiž kvůli četným dotazům účastníků zadávacího řízení finální termín...

„Aktuálně se bavíme o 20. červenci,“ zodpověděl redakční dotaz David Beke, jihlavský radní a manažer výstavby multifunkční arény. Ten už před měsícem připustil, že časový harmonogram je už celkem napnutý. „Teď jsme reálně ve skluzu tak měsíc a půl, což by znamenalo demolici starého stadionu v říjnu 2022,“ dodává nyní Beke. 

Velkým otazníkem je stále financování celého stavebního projektu. Do výběrového řízení se šlo s rozpočtem 1,29 miliardy, na což by kombinace dojednaných zdrojů od města, kraje a státu stačila. Situace na stavebním trhu však halí konečnou částku do mlhy otazníků. „Předpokládám, že to ještě vylétne nahoru, takže nastane fáze modlení, o kolik to bude, jestli o 100 milionů, 200 milionů nebo třeba miliardu. Potom to bude o tom, co unese městský rozpočet,“ uvedl již dříve David Beke.   

Hodnocení článku je 62 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Jihlava

Štítky Horácká aréna, multifunkční aréna, výběrové řízení, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.