Aktuálně

Čtrnáct let je řezbářem. Začalo to díky dlátkům od manželky, říká Marek Pazderka více...

Ze Smetanových sadů v rámci revitalizace zmizely jehličnany, Jihlavany rozsah kácení šokoval více...

Obyvatelé Heroltic mají opravenou kanalizaci. Práce vyšly skoro na 6 milionů korun

Jihlava nechala v další svojí městské části – v Herolticích – opravit starou kanalizaci. Za tento počin, který stál městskou kasu skoro 6 milionů korun, jsou místní obyvatelé vděčni.

Podle náměstka primátorky pro rozvoj města a investice Petra Ryšky se kanalizace opravovala především v místech, kde bylo potrubí nejvíce narušeno, kde se propadalo anebo kde byly zborcené či neexistující revizní šachty.

Celkem tak vedení krajského města nechalo opravit ve své místní části 312 metrů potrubí, z čehož 243 metrů se týkalo rekonstrukce hlavního kanalizačního řadu. Zbytek pak byly přípojky dešťové a splaškové kanalizace.

V Herolticích jsou za rekonstrukci vděční. „Samozřejmě jsme moc rádi, že tato část opravy je už dokončená a nebude nám to tu působit problémy,“ řekl předseda tamního osadního výboru Jaroslav Solař.

Práce na opravách trvaly půl roku a náklady se vyšplhaly na 5,7 milionů korun bez DPH.


 

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Heroltice, oprava, kanalizace, potrubí, přípojka, Jihlava, investice, Petr Ryška

Komentáře

Vladimír Drvota

312 m za 6 mega, tj. skoro 20.000,- Kč /m, to tam dávali pozlacené potrubí, vždyť v tom tečou jenom ....

Pondělí, 28. června 2021, 14:57Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.