pondělí 3. srpna 2020 Miluše

Před námi je horký pátek. I na Vysočině mohou tropy doprovodit silné bouřky

Pátek, který je před námi, přinese vysoké teploty, během odpoledne se mohou dostat na více než 31 stupňů. Postupně bude od západu přibývat oblačnost a na většině území Čech a na Vysočině se vyskytnou bouřky, které budou ojediněle silné a doprovázené silným větrem a krupobitím. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„Před studenou frontou, která bude v pátek postupovat přes naše území k východu a začne se vlnit, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu až jihozápadu," uvedli meteorologové.

Nejtepleji bude zítra v Praze, Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Nejvyšší maxima kolem 33 stupňů meteorologové čekají na jihu Moravy.

V pátek odpoledne a večer se v Čechách s výjimkou severozápadu a na Českomoravské vrchovině očekávají bouřky. Vítr při nich může v poryvech dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině a může lámat větve. Zároveň hrozí kroupy, blesky a ojedinělé rozvodnění malých toků a zatopení níže položených míst od přívalového deště.

V noci bouřky přejdou podle meteorologů do trvalejších srážek, které mohou být v sobotu hlavně ve východní polovině ČR i vydatné.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Štítky počasí, horko, teploty, pátek, bouřka, déšť

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.