úterý 25. února 2020 Liliana

Město Jihlava vyjadřuje solidaritu s obyvateli čínského Wuhanu zasaženého koronavirem

Zprávy o epidemii smrtícího koronaviru, který řádí v čínském Wuhanu, během uplynulých hodin a dní oběhly snad celý svět. Osud místních obyvatel není lhostejný ani vedení jihlavské radnice, která s městem, s nimž dříve spolupracovala, soucítí.

„Epidemie virových onemocnění i jiné mimořádné situace, které omezují svobodu nebo dokonce zdraví obyvatel, se neohlíží po politické příslušnosti nebo názorové straně. Přestože současné vedení nesouhlasí s politikou Číny, soucítí s obyvateli Wuhanu a přeje jim v současné situaci hodně sil,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová

Statutární město Jihlava uzavřelo 10. 5. 2017 memorandum o spolupráci s tímto čínským městem. Intenzivnější spolupráce mezi oběma městy probíhala za minulého vedení, nyní společné vztahy ochladly. „Celá čínská provincie Hubei uzavřela partnerství s Krajem Vysočina, Jihlava jako krajské město Vysočiny není partnerským městem Wuhanu, má pouze uzavřené memorandum o spolupráci,“ vysvětlil mluvčí města Jihlavy Radovan Daněk a dodal, že statutární město Jihlava přesto vyjádřilo soucit s obyvateli Wuhanu a přeje všem obyvatelům uzavřených oblastí co nejrychlejší vyřešení situace s minimálními zdravotními komplikacemi.

Jedenáctimilionové město Wuhan (hlavní město provincie Hubei), které je centrem epidemie koronaviru 2019 n-CoV, je ochromeno tvrdými opatřeními. Podle čínských médií je od čtvrtka prakticky uzavřeno a lidé skoupili zásoby potravin a mají strach. Z města nevyjíždějí vlaky ani neodlétají letadla a je přerušen i provoz hromadné dopravy. Čína ve čtvrtek nařídila kvůli šířící se nákaze částečné uzavření dalších dvou měst, v izolaci je už téměř 40 milionů lidí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Zdroj Magistrát města Jihlavy

Štítky koronavir, epidemie, solidarita, Wuhan, radnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.