úterý 30. listopadu 2021 Ondřej

Dolní Cerekví zazní dechovka. Na setkání zahrají i hudebníci hradní stráže a policie

V Dolní Cerekvi se již tuto neděli 12. září sejdou příznivci dechových hudeb. Tradiční akce Setkání dechových hudeb, která si musela dát v loňském roce nucenou „covidovou“ pauzu, se bude konat už po čtyřiatřicáté.

Dechovka bude městysem znít od 13 hodin, a to u kulturního domu. Akci zahájí Lučanka, tu na pódiu vystřídá Bludověnka a Vysočinka. Speciálním hostem letošního ročníku bude Malá dechovka Hudba Hradní stráže a Policie ČR. Pořadem bude provázet Karel Hegner.

„Programem chceme letos vzpomenout především na našeho rodáka Slávka Smišovského. Blahoslav Smišovský by se totiž 8. března 2021 dožil 90 let. A také to bude 10 let od jeho smrti. Hudebního skladatele Blahoslava Smišovského zná veřejnost především jako autora mnoha populárních dechových písní. Pro někoho může být překvapení, že například písnička Falešná frajárka není lidovkou, ale pochází právě z pera našeho Slávka,“ dodává starosta Dolní Cerekve Zdeněk Dvořák a dodává, že po dobu akce si zájemci mohou prohlédnout Muzejní expozici Dolní Cerekve.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto congerdesign / pixabay

Štítky dechovka, hudba, Dolní Cerekev

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.