neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

U zastávek Chlumova vznikne přechod pro chodce, dočasně přibudou i jízdní pruhy pro MHD

Dopravní podnik města Jihlava postupně zveřejňuje podrobnosti k chystaným opatřením v souvislosti s rekonstrukcí Brněnského mostu. Jedním ze způsobů, jak usnadnit jihlavskou dopravu, má být nový přechod pro chodce na Havlíčkově ulici v blízkosti zastávky Chlumova.

Už za necelý měsíc se bude muset krajské město vypořádavat s za dlouhou dobu z největším krokem v oblasti dopravního omezení. Rekonstrukce Brněnského mostu si totiž vyžádá několikaměsíční úplnou uzavírku, která si vyžádá zásadní změny a úpravy v automobilové dopravě.

S celým projektem je logicky spjata i úzká součinnost s Dopravním podnikem města Jihlava, který na konci tohoto týdne přiblížil první z kroků, které mají přispět ke snadnějšímu provozu městské hromadné dopravy.

Úpravy se týkají silnice na Havlíčkově ulici od zastávky Chlumova až po po křižovatku s Fritzovou ulicí. „V prostoru zastávek Chlumova vznikne nový přechod pro chodce a pomocí betonových svodidel zde bude pro zvýšení bezpečnosti zabráněno přebíhání chodců z důvodu nárůstu dopravních intenzit,“ vysvětluje ředitel dopravního podniku Josef Vilím.

Kompletní přehled změn v městské dopravě v důsledku rekonstrukce Brněnkého mostu najdete ZDE.

Na zastávku Chlumova dále naváže dočasný vyhrazený jízdní pruh pro autobusy a trolejbusy městského hromadné dopravy.

Další opatření pro snazší průjezd vozidel MHD vzniknou na Okružní ulici. Nejen trolejbusových linek A a F se bude dále týkat i očekávaná změna přednosti na křižovatce Znojemská – Brtnická, jejíž přípravy začaly taktéž v tomto týdnu.

Foto Facebook Dopravního podniku města Jihlava | Zdroj Dopravní podnik města Jihlavy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.