<

Aktuálně

Pěšky z Třebíče do Milána na olympiádu: Jdu za babičku a za svým snem, říká Nico více...

Pomoc za pár sekund. Pelhřimovská nemocnice nabízí ošetření speciálním perem více...

Opravy brány v Jihlavě potrvají 300 dní. Turistické informační centrum se přestěhuje více...

ANKETA: Jihlavský vánoční trolejbus se líbil. Získal speciální ocenění více...

Řidič náklaďáku na zasněžené D1 nestačil zpomalit a narazil do auta před sebou více...

Rodáci z Vysočiny: Politik a překladatel Ivo Strejček byl i mluvčím Václava Klause

Autoři | Foto Poskytla Trikolora | Zdroj Institut Václava Klause, wikipedia

Přesně před 64 lety se v Novém Městě na Moravě narodil Ivo Strejček, český politik a učitel. Tento rodák z Vysočiny má za sebou bohaté zkušenosti v politice, mimo jiné byl europoslancem a také spolupracoval s bývalým prezidentem Václavem Klausem.

Čtyřiašedesátiletý Ivo Strejček se narodil 11. ledna 1962 v Novém Městě na Moravě, vyrůstal ve Žďáru nad Sázavou, kde vystudoval tamní gymnázium. Po studiích na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně se stal učitelem. Do roku 1996 učil angličtinu na 4. základní škole ve Žďáru nad Sázavou.

V letech 1996 až 1997 byl mluvčím předsedy vlády ČR Václava Klause. V období 2002 až 2004 byl poradcem místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za ODS.

Od roku 1998 do roku 2010 pracoval jako člen Zastupitelstva města Žďáru nad Sázavou, členem městské rady byl v letech 2002–2005.

Spolupráce s exprezidentem Klausem 

V roce 2011 se stal spoluzakladatelem Institutu pro studium ekonomiky a politiky, liberálně-konzervativního think-tanku, kde pracoval v jeho vědecké radě. Od roku 2012, kdy byl založen Institut Václava Klause, je spolu s Václavem Klausem a Ladislavem Jaklem členem správní rady Institutu. Od roku 2013 je poradcem Václava Klause.

V roce 2004 byl zvolen poslancem Evropského parlamentu, kde působil v hospodářském a měnovém výboru a v delegaci Smíšeného parlamentního výboru EU-Chorvatsko. V červnu 2009 svůj poslanecký mandát obhájil a byl znovu zařazen do Hospodářského a měnového výboru.  Byl zde členem frakce Skupina Evropských konzervativců a reformistů. V roce 2014 již nekandidoval.

Z ODS do Trikolóry

V roce 2019 vystoupil z ODS. Začal spolupracovat s hnutím Trikolóra, stal se jejím členem a předsedou krajské organizace Vysočina.

Ivo Strejček je ženatý a má dvě děti, z cizích jazyků ovládá angličtinu a ruštinu. 

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky rodák, politik, politika, europoslanec, Ivo Strejček, Nové Město na Moravě

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.