úterý 9. března 2021 Františka

Novoměstská nemocnice dnes zakázala návštěvy. Tatínci u porodů být mohou

Krajem zřizovaná nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku dnes do odvolání zakázala návštěvy. Zákaz se netýká návštěv u umírajících pacientů po předcházející dohodě s lékařem a přítomnosti otců u porodu. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí nemocnice Tamara Pecková. Zákaz či omezení návštěv platí i v dalších nemocnicích v kraji, včetně soukromých.

Obdobný režim, jaký dnes zavedla novoměstská nemocnice, platí dlouhodobě v Nemocnici Jihlava. K pacientům hospitalizovaným méně než pět dnů návštěvy nesmí, u dlouhodobých hospitalizací je důležitá dohoda s lékařem. „Návštěvy jsou jen na oddělení šestinedělí, ale pouze pro tatínky. Spadá do toho i novorozenecká JIP, je to časově omezené mezi 15:00 a 16:00," řekla mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová.

Zákaz návštěv platí i v nemocnicích Pelhřimov a Havlíčkův Brod. Výjimky jsou u umírajících pacientů, v případě přítomností otců u porodu a jejich návštěv u novorozenců. Třebíčská nemocnice nepouští návštěvy na infekční oddělení. Na ARO, JIP a do léčebny dlouhodobě nemocných mohou návštěvy jen se svolením lékařů. Na ostatních odděleních jsou návštěvy možné. Od čtvrtka jsou ale zkrácené z 30 na 15 minut, uvedla nemocnice na svém webu.

Déle než měsíc platí zákaz návštěv kromě pěti krajských nemocnic také v soukromé nemocnici Mostiště na Žďársku.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nemocnice, Nové Město na Moravě, zákaz, návštěvy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.