pondělí 17. února 2020 Miloslava

Kriminalisté v Třebíči dopadli drogově závislého dealera pervitinu. Zadrželi ho na ulici

Třebíčští kriminalisté dopadli jednatřicetiletého dealera pervitinu. Ten dále u sebe přechovával marihuanu. Jde o recidivistu, hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi.

Muže důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti dopadli kriminalisté tento týden. „Vypátrali ho na základě výborné operativní činnosti. Podezřelého muže kriminalisté zadrželi v pondělí 9. září v dopoledních hodinách na ulici nedaleko centra města. Měl u sebe pervitin a marihuanu. Drogy policisté zajistili stejně jako finanční hotovost. Zadrženého muže odvezli na oddělení policie, kde byl umístěn do policejní cely. Provedený test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na metamfetamin,“ dodala k úspěšné akci Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

„V letošním roce řešili kriminalisté na Třebíčsku do konce srpna již celkem čtyřicet případů spáchaných trestných činů na úseku drogové kriminality a zahájili trestní stíhání celkem dvaatřiceti osob,“ dodává Jana Kroutilová.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání muže. „Jednatřicetiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekla Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality.

Sám je drogově závislý 

Obviněný muž je sám uživatelem drog, byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, a to zejména za majetkovou trestnou činnost. Trest si odpykal i ve věznici.

Vyšetřování ukázalo, že zmíněný dealer pervitin prodával od letošního jara, a to na různých částech Třebíče. Drogu zájemcům poskytl v desítkách případů.  

Obviněný muž byl po provedení všech nezbytných úkonů ze zadržení propuštěn a je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za drogovou trestnou činnost hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala Miluše Vostalová.

Foto pixnio.com

Štítky drogy, dealer, pervitin, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.