pondělí 18. ledna 2021 Vladislav

Základní škola v Cejli nabízí rodičům výměnu role. Na den se mohou stát pedagogy

Den učitelů, který připadá na dnešek 28. března, a také apríl, který nás čeká v pátek 1. dubna, oslaví na základní škole v Cejli na Jihlavsku netradičním způsobem, přesněji řečeno naruby.

V rámci akce Den naruby vedení školy oslovilo rodiče žáků s nabídkou, aby si na tento den vyměnili s učiteli roli. Na výběr dostali několik předmětů z rozvrhu školy a také si mohou vyzkoušet vést hodinu ve školní družině. To vše v roli pedagoga.

Učitelé odvážným rodičům nachystají probíranou látku a také potřebné pomůcky. Rodiče si vyzkoušejí, jaké to je předstoupit před třídu, jaké to je motivovat žáky a také jak dětem předávat informace,“ vysvětlila princip netradiční akce Marta Kozdas, ředitelka školy.

Mezi nabízenými předměty je čeština, prvouka/přírodověda, angličtina, vlastivěda, výtvarná výchova a dále již zmíněná hodina ve školní družině.

Vystoupit před žáky bez potřebné praxe jistě vyžaduje velkou odvahu. „Už teď jsou někteří rodiče nervózní, jestli to zvládnou. Bojí se, jestli mají potřebné znalosti, ale nejvíc to, jak pořeší kázeň,“ sděluje pocity rodičů ředitelka Kozdas.

Den naruby se v cejlecké základní škole bude konat poprvé. „Den naruby se na naší škole koná poprvé. Rádi bychom z něj udělali pravidelnou akci v rámci spolupráce školy a rodičů,“ uzavírá Marta Kozdas.

Foto www.zsams.cejle.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.