<

Aktuálně

FOTO: Jinak a později. Parkovací dům u jihlavské Billy už má reálné obrysy více...

Ředitelka Brány Jihlavy Soňa Krátká rezignuje. Potřebuje trochu klidu, řekl primátor více...

Nemocných na Vysočině přibývá. Návštěvy omezila už i jihlavská nemocnice více...

VIDEO: Jihlavou prochází ponocný, troubí na volský roh a vypráví o vánoční době více...

Třešť plánuje rekonstrukci školy za 350 milionů. Výzva pro děti i učitele, říká starosta více...

FOTO: Hájenka u Brtnice by měla být opravená do dvou let. Nahlédněte dovnitř více...

Ve Vladislavi v noci hořela udírna, pergola a střecha rodinného domu více...

Vánoční trhy v Jihlavě: Jaký svařák je nejlepší a kdo dostal cenu za originalitu?

Autoři | Foto Se souhlasem Brány Jihlavy

V centru krajského města vrcholí Vypečené Vánoce. Na Masarykovo náměstí míří davy lidí, kteří si užívají program a minimálně jeden teplý nápoj u toho nesmí chybět. Brána Jihlavy nyní vyhlásila, kde je nejlepší občerstvení.

Ochutnat všechny možné alkoholické i nealkoholické nápoje a rozdat ocenění v jednotlivých kategoriích byl nelehký úkol, přesto se ho zaměstnanci Brány Jihlavy zhostili a o posledním adventním víkendu zveřejnili vítěze.

Dle hlasujících nabízí nejlepší svařák stánek Udanax, nejlepší punč má Jan Štaubert a nejlepší medovinu Václav Štaubert starší. Nejlepším nealkoholickým nápojem bylo zvoleno Horké mango od Josefa Jílka z Vyhlídky. Nejvíce originální drink pak je Zázvorový drink Moravia Essence. Nejlepší servis má Palačinkárna Tajovský a nejkrásnějším stánkem je letošní novinka, Vyhlídka. Zvláštní cenu pak dostala Moravia Essence.

FOTO: Ceny v adventní vesničce v Jihlavě: Trdelník za osmdesát, svařák i pod padesát

Při včerejším rozsvícení vánočního stromu na jihlavském náměstí se také poprvé otevřely stánky s občerstvením. Jak zjistila Jihlavská Drbna, ceny se oproti loňsku prakticky nezměnily, někde i klesly.

Kromě stánků nabízí centrum Jihlavy také bohatý kulturní program, lidé si mohou zabruslit na kruhovém kluzišti, projet se na vyhlídkovém kole, kam se smí i s nápoji nebo se vydat na jízdu ulicemi vánočním vláčkem. Kdo by se rád svezl někam dál, může si v aplikaci ohlídat příjezd vánočního trolejbusu. V neposlední řadě pak lákají svítící zvířátka na hradbách a hudební nástroje v parku Gustava Mahlera.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky vánoční trhy, svařák, punč, medovina, nápoje, hlasování, nejlepší, Vánoce, Jihlava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.