<

Aktuálně

Řidiče v Jihlavě čekají měsíce omezení. Třída Legionářů se na jaře rozkope více...

V aktuální chřipkové sezoně zaznamenali hygienici na Vysočině dvě úmrtí více...

Smutná zpráva z Dalešic: Policisté našli tělo svého kolegy dvacet metrů pod hladinou více...

DRBNA HISTORIČKA: Staří Jihlavané měli v zimě jistotu. Kachlová kamna více...

Policisté na dálnici D1 kontrolovali cizince, který neměl v Česku co dělat více...

U Kamenice dnes ráno havarovala řidička, skončila v nemocnici více...

Na letošní festival dokumentů v Jihlavě se akreditoval rekordní počet lidí

Autoři | Foto Se svolením MFDF Ji.hlava

Na letošní Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava se podle mluvčí festivalu Zuzany Kopáčové akreditovalo rekordních 6100 lidí. Festivalové snímky vidělo zhruba 110 tisíc diváků, 58 tisíc z nich on-line. Desetidenní festival v jihlavských kinosálech skončil 2. listopadu. Další dva týdny mohli zájemci vybrané festivalové snímky sledovat na internetu.

„Celková návštěvnost byla kolem 110 tisíc lidí, tedy přibližně stejná jako v minulém roce, ale návštěvnost fyzických projekcí meziročně vzrostla. Ji.hlava se i letos stala místem, které spojuje lidi napříč společností,“ řekl ředitel festivalu Marek Hovorka.

Třicátý ročník festivalu bude příští rok od 23. října do 1. listopadu.

Z 305 promítnutých filmů bylo 76 uvedeno ve světové, 28 v mezinárodní a 15 v evropské premiéře. Z celkem 3756 přihlášených filmů bylo 114 soutěžních. Nejlepším českým filmem festivalu, který se v Jihlavě konal podevětadvacáté, se stal Čas do zásahu. Mezi zahraničním dokumenty zvítězil snímek Stříbro.

„Cenu publika Ji.hlavy Online získal devítiminutový snímek malý film o znásilnění režisérky Nebe Motýlové, který ukazuje, jak se ženské tělo proměňuje v objekt v celé škále forem sexuálního násilí,“ doplnila Kopáčová. Stejní snímek letos ocenila i porota v kategorii českých experimentálních filmů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky film, festival, dokumenty, Jihlava, akreditace, návštěvnost

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.