Aktuálně

VIDEO: Zpívající sestřička z jihlavské nemocnice má novou píseň o sebelásce více...

Tolstého bude zavřená déle, letní jízdní řád MHD platí až do poloviny září více...

PŘEHLED LÍDRŮ: Do voleb na Vysočině kandiduje 230 lidí. Kdo je v čele kandidátek? více...

Řidič Roveru projížděl po D1 s modrým majákem. Na policisty byl velmi arogantní více...

Vandal v Jihlavě vzal motorovku a nařízl stoletý javor. Stromu teď hrozí, že uschne více...

Řidiči kamionů na D1 parkovali, kde neměli. Od policie vyfasovali pokutu více...

ANKETA: Jihlava se domluvila s armádou, v Pístově bude výcvik aktivních záloh více...

Vánoce v Jihlavě dostávají jasnější obrysy. Nakonec asi budou bez kluziště i jarmarku

, aktualizováno 3. listopadu 2020, 16:19

Autoři | Foto Magistrát města Jihlavy

Zastupitelé dnes na svém zasedání otevřeli další téma – letošní Vánoce. Nakonec to vypadá, že se budou muset obejít bez kluziště a jarmarku. Podle informací z minulého týdne, které měla redakce k dispozici, se s kluzištěm a stánky původně spíše počítalo.

„Definitivní rozhodnutí udělá až městská rada, ale zastupitelé dnes doporučili v poměru 7 ku 26, že Vánoce by měly být letos jen s výzdobou, ozdobeným stromem, Ježíškovou poštou, betlémem a soutěží o nejlépe ozdobený stromeček. Pro variantu s kluzištěm a jarmarkem se vyjádřilo pouze 7 zastupitelů. 26 z nich bylo pro úspornou variantu bez setkávání se většího množství lidí,“ sdělila jihlavská radnice na svém facebookovém profilu.

Jedná se ještě také o náhradní a mnohem úspornější variantě zasněženého „běžkařského" okruhu u řeky Jihlavy u Českého mlýna.

Zastupitelé krajského města se dnes bavili také o oslavách Nového roku. Pokud se budou moci lidé scházet, pak na náměstí místo tradičního novorošního ohňsotroje uvidí videomapping, jehož ústředním tématem bude hudební skladatel Gustav Mahler. 

ANKETA: Novoroční ohňostroj v Jihlavě nahradí videomapping. Tématem bude Mahler

Jihlavští zastupitelé na svém dnešním zasedání mimo jiné řešili novoroční oslavy. Schválili přesun 180 tisíc korun v rámci rozpočtu na pořízení videomappingu, který nahradí novoroční ohňostroj, a to i přes nedoporučující stanovisko finančního výboru.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Vánoce, 2020, jarmark, kluziště, zastupitelstvo, koronavirus, covid, Jihlava, Gustav Mahler

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.