neděle 25. října 2020 Beáta

Skatepark a pumptrack u Českého mlýna budou osvětleny. V Brtnické ulici přibude chodník

Jihlavští zastupitelé na svém pondělním zasedání mimo jiné řešili také osvětlení v areálu Český mlýn. Na akci vyčlenili částku 800 tisíc korun.

Odbor rozvoje města prověřoval nabídku na dodání technologie solárního veřejného osvětlení. „Po prověření technických možností takového řešení a po stanovení počtu potřebných stožárů ale vyšel jako finančně výhodnější způsob tradičního kabelového způsobu osvětlení. Po zvážení životnosti obou variant jsme se rozhodli vybrat výhodnější tradiční řešení po kabelu,“ vysvětlil zastupitelům náměstek primátorky Petr Ryška s tím, že za 800 tisíc se navíc osvětlení vybuduje nejenom u skateparku ale také u nově budovaného pumptracku. Vše by mělo být hotovo ještě příští rok na jaře zároveň s dokončením pumptracku.

Jihlavští zastupitelé po předchozí delší diskuzi schválili také záměr vystavět chodník a osvětlení v ulici Brtnická. Je to desítky let diskutované opatření důležité pro propojení konečné MHD směrem na Pančavu a dál na Sasov nebo do Stříbrného údolí k Pančavě.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky skatepark, pumtrack, osvětlení, Brtnická, chodník, zastupitelé, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.