pátek 15. listopadu 2019 Leopold

SŽDC plánuje zlepšit nádraží na Vysočině. Zmodenizují se budovy i zázemí pro cestující

Na Vysočině bude Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investovat desítky milionů korun do obnovy výpravních budov v Křižanově, Skleném nad Oslavou a v Třebíči. Zlepšit by se měl stav budov a jejich zateplení a zázemí pro cestující. Po Skleném letos práce začnou i v Křižanově. V Třebíči ale zatím neskončilo výběrové řízení na dodavatele, sdělil mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Na příští rok správa chystá celkovou rekonstrukci tratě mezi Křižanovem a Skleným.

Železniční trať mezi Křižanovem a Skleným nad Oslavou na Žďársku je součástí dráhy, po níž vlaky jezdí mezi Brnem, Havlíčkovým Brodem a Prahou. Podle věstníku veřejných zakázek má chystaná kompletní obnova tohoto zhruba sedm kilometrů dlouhého úseku předpokládanou hodnotu přes 1,6 miliardy korun. U zakázky podle Illiaše zatím není podepsaná smlouva o dílo. Přípravné práce by podle něj ale měly probíhat už od příštího měsíce, hlavní stavba pak od března příštího roku.

V Přibyslavi už je hotovo 

Ve stanici Křižanov by měla stát obnova výpravní budovy přes 50 milionů korun a ve Skleném nad Oslavou asi 13 milionů. Investici do výpravní budovy v Třebíči předpokládá SŽDC okolo 30 milionů korun. Budova má podle mluvčího řadu závad, včetně zastaralých technických sítí, opravit tam je potřeba i fasádu, sociální zařízení nebo přístup pro cestující.

Nedávno Správa železniční dopravní cesty na Vysočině dokončila obnovu výpravní budovy v železniční stanici Přibyslav na Havlíčkobrodsku, což podle Illiaše stálo 23 milionů korun. Kolaudace tam bude 31. října. Do konce roku budou hotové loni zahájené úpravy dvou nástupišť na nádraží v Havlíčkově Brodě, kde jde o investici přes sto milionů. Výluka tam už podle mluvčího skončila. Havlíčkův Brod je nejvýznamnější stanicí na trati mezi Kolínem a Brnem. První dvě její opravená nástupiště umožňují pohodlnější nastupování do vlaků od podzimu 2015.

Autoři | Foto thomelighting.com

Štítky železnice, SŽDC, nádraží, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.