pátek 24. ledna 2020 Milena

Sjezdovky na Vysočině se zřejmě otevřou o víkendu, dnes v noci se rozjela sněhová děla

Pokud vyjdou předpovědi meteorologů o tom, že by konečně mělo začít mrznout, pak by se lyžaři na Vysočině mohli na sjezdovky vypravit hned o prvním novoročním víkendu. Správci lyžařských středisek po měsíčním čekání na mráz spustili sněhová děla v noci na dnešek, kdy teploty klesly tři i čtyři stupně pod nulu.

Správci vysočinských sjezdovek budou o aktuální situaci informovat na svých webech. Sezona se pro ně zatím vyvíjí ještě hůř než ta loňská, kdy se první lyžařské vleky a lanovky v kraji rozjely 29. prosince.

V Novém Městě na Moravě přibývá technický sníh jak na sjezdovce Harusův kopec, tak v sousedním sportovním areálu. Děl tam v součtu funguje kolem třiceti. „Začali jsme asi dvě hodiny po půlnoci, kdy teplota klesla tři stupně pod nulu, a pořád sněžíme,“ řekl dnes dopoledne správce sjezdovky Karel Klapač.  Sedačková lanovka by se na Harusově kopci mohla rozjet o víkendu. „Ale je to tak padesát na padesát, začínáme vlastně od nuly,“ podotkl Klapač. Koncem listopadu už byl svah pokrytý sněhem skoro ze tří čtvrtin, který pak ale skoro celý odtál. 

V Novém Jimramově byla zasněžovací technika v provozu celou noc a správce skiareálu Ivo Fiala počítá s tím, že bude chrlit sníh i většinu dne.  Lyžařskou sezonu by na této sjezdovce chtěli rovněž zahájit do konce týdne.

Fajtův kopec u Velkého Meziříčí se zasněžuje od ranní půl čtvrté. Termín zprovoznění vleku ale Jiří Pálka z tamního lyžařského klubu nechtěl odhadovat. „Uvidíme, jak to půjde,“ řekl Pálka.

Na Šacberku u Jihlavy chtějí přivítat první lyžaře o víkendu. „My jsme tady měli v noci teplo, ale k ránu se ochladilo. V tuhle chvíli děla jedou,“ podotkl provozovatel sjezdovky Pavel Havlíček kolem dnešního poledne.

Technický sníh přibývá od dnešní noci také na sjezdovce v Lukách nad Jihlavou. „Na Křemešníku počítáme, že začneme zasněžovat odpoledne,“ doufá Magda Vaňková, správkyně obou lyžařských středisek. Sjezdovka na Křemešníku u Pelhřimova bude otevřena nejspíš od soboty a svah v Lukách nad Jihlavou by podle Vaňkové mohl být na první návštěvníky připraven počátkem příštího týdne.

 

Foto www.skiarealy-sjezdovky.cz | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.