středa 17. srpna 2022 Petra

Záchranáři na Vysočině budou k pacientům vyjíždět novými sanitkami s designovými světly na střeše

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina (ZZS) má osm nových sanitek, pořídila je v rámci veřejné zakázky koncem května letošního roku. Jde o vozy značky Volkswagen Transporter 4motion s naftovými motory o výkonu 146 kW, díky kterým mohou dosáhnout rychlosti až 184 km/hod.

Pořizovací cena osmi sanitních vozů je celkem 24 190 320,- Kč.

Nové sanitní vozy, které mají záchranáři na Vysočině k dispozici, jsou vybaveny pohonem obou náprav, zesíleným pérováním či sedmistupňovou DSG převodovkou. „Právě automatické řazení při vyšších rychlostech a kritických situacích zvyšuje bezpečnost řízení, jelikož má řidič po celou dobu jízdy obě ruce na volantu. Samozřejmostí je klimatizace ambulantního prostoru, kterou převážně v horkých dnech ocení jak pacienti, tak i posádka. Asi největší proměnou prošlo střešní výstražné světelné zařízení, které dostalo zcela nový design,“ informuje mluvčí ZZS Kraje Vysočina Petr Janáček.

Nyní čeká nové sanitní vozy dovybavení přístroji a IT technologiemi a následně budou přiděleny na výjezdové základny Havlíčkův Brod, Jihlava, Telč, Počátky, Třebíč, Humpolec, Jemnice a Pelhřimov.

Průběžná obnova vozového parku ZZS Kraje Vysočině probíhá pravidelně každý rok. „Průměrné stáří sanitních vozidel, které ročně najezdí bezmála dva miliony kilometrů, je necelých 5 let,“ dodal mluvčí Janáček.

Krajští záchranáři mají osm nových sanitek

středa, 9. června 2021, 15:53

Krajští záchranáři mají osm nových sanitek
Krajští záchranáři mají osm nových sanitek

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS Kraje Vysočina

Štítky sanitka, vůz, záchranář, ZZS, Vysočina, pacient

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.