středa 19. února 2020 Patrik

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: Lidé v kraji mohou vybírat ze sedmi sjezdovek

Na Vysočině se lyžuje na sedmi sjezdovkách, které pokrývá od 30 centimetrů do půl metru technického sněhu. Některé vleky zastavila obleva s deštěm. Ochlazení v noci na dnešek pak správci skiareálů využili k úpravám svahů a doplnění zásob technického sněhu. Sportovní tratě novoměstské Vysočina Areny budou pro rekreační běžkaře tento týden přístupné ve vyhrazených hodinách jen v pátek a neděli, v sobotu tam budou závody.

Na Žďársku jsou otevřené sjezdovky na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě, ve Svratce, Dalečíně a na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. Na Fajtově kopci se sněhovou pokrývkou okolo 40 centimetrů mohou lyžaři v sobotu kromě denního lyžování výjimečně lyžovat také od 21:00 až do jedné hodiny po půlnoci. Jedná se o zpestření nabídky, řekl Jiří Pálka z tamního lyžařského klubu.

Lyžařský vlek by koncem týdne mohl začít znovu jezdit i v Novém Jimramově na Žďársku. Aktuální údaje budou na webu sjezdovky.

V okolí Jihlavy si lidé mohou zalyžovat na Šacberku nebo Čeřínku. Skiareál Luka nad Jihlavou bude po přestávce znovu otevřen o víkendu, informovat o tom také bude na svém webu. „My jsme teď každou chvilku využili k zasněžování,“ řekla jeho správkyně Magda Vaňková. Stará se také o sjezdovku na Křemešníku u Pelhřimova, kde je lyžařský vlek v provozu.

Ve středu sice na Vysočině napadlo trochu sněhu, ale vítr ho místy z polí sfoukal. Kolem Nového Města na Moravě zatím technika nemohla projíždět tratě pro běžkaře, u žďárské pilské nádrže najdou upravený pás dlouhý asi tři kilometry.

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Štítky ČR, počasí, rekreace, hory, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.