Počasí dnes20 °C, zítra22 °C
Neděle 28. dubna 2024  |  Svátek má Vlastislav

Jihlavské florbalistky v poháru proti mistryním ČR vypadly, v první lize ale po další výhře dotírají na čelo tabulky

Florbalistky SK Jihlava nepostoupily do 4. kola Českého poháru, když podlehly Vítkovicím vysoko 0:7. Chuť si ale spravily v ligové soutěži, kde si po jednoznačném vítězství 5:0 ve Svitavách upevnily druhou příčku v prvoligové skupině východ.

Jihlavanky měly proti mistryním České republiky těžkou šichtu, ale po většinu zápasu se za svůj výkon stydět nemusejí. V první třetiny Vítkovice skórovaly jenom jednou, postupně však potvrzovaly velkou kvalitu a před velmi dobrou diváckou kulisou postupně domácím hráčkám nasázely ještě šest dalších gólů.

„Sice jsme prohráli, ale odnášíme si spoustu nových zkušeností, které využijeme v budoucích zápasech,“ prohlásil jihlavský trenér Roman Komenda.

V ligové soutěži to byla jiná písnička. SK Jihlava zajížděl k 7. kolu první ligy do Svitav, přičemž podle papírových předpokladů byl favoritem. To v první periodě potvrzovaly nebývalou efektivitou, čímž si vytvořily nákok 3:0. Přestože se odehrálo střelecky vyrovnané utkání a Svitavy rozhodně měly své šance, Jihlavanky náskok nejen udržely, po jedné brance v každě z dalších třetin dokonce upravily na konečných 0:5.

EAV SK Jihlava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)

Branky: 7. Nela Sikorová, 20. Barbora Husková, 26. Eliška Planková, 34. Adéla Částečková, 38. Anna Dobešová, 38. Nela Sikorová, 44. Simona Grāpēna.

FbK TJ Svitavy - EAV SK Jihlava 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Branky: 4. Barbora Levová, 18. Tereza Vytisková, 20. Kateřina Bícová, 38. Agáta Kalinová, 48. Kateřina Bednářová.