Počasí dnes14 °C, zítra16 °C

Hokejisté jihlavské Dukly nevyužili domácí prostředí. Vsetín si odvezl všechny body

Jihlavská Dukla po neúspěchu v Porubě si chtěla spravit chuť na Vsetíně. Valaši však byli dnes nad síly Jihlavy. Dukla tak pokračuje zatím v nepovedené sezoně. Po dnešní domácí prohře klesla na devátou příčku prvoligové tabulky.

V dnešním utkání se utkali na Horáckém zimním stadionu osmá Dukla a sedmý Vsetín. Dva sousedi v tabulce, které dělí pouze jeden bod. Je nutno také dodat, že oba týmy dělily pouhé tři body na třetí místo v tabulce.

Skore zápasu otevřel zpoza branky v deváté minutě vsetínský Kucharczyk. Jihlava však odpověděla velmi rychle. Za pouhých 35 sekund po výborném napadání Priegla skóroval Fronk. První třetina nabídla zajímavý a velmi bojovný hokej z obou stran.

Ve druhé třetině byla nejprve aktivnější Dukla, po nevyužité přesilovce však hned po návratu na led vybojoval puk Pechanec a po jeho střele dorazil kotouč do jihlavské branky Jonák. Od té doby převzali otěže zápasu hosté.

V poslední části hry Jihlava neužila své šance, a tak přišel trest. Skrytá střela vsetínského Dudáše od modré skončila za Lundströmovými zády. Dukla se branky dočkala až tři minuty před koncem. Jiránkovu střelu dorazil do sítě Priegl. Následující power-play pak Jihlavě nevyšla. Po nepřesné přihrávce se k puku dostal vsetínský Volf a střelou přes celé hřiště do prázdné branky stanovil konečné skóre utkání na 4:2. Vsetín si tak z Jihlavy odváží všechny tři body a Dukla nadále čeká na úspěšnější sérii v probíhající neúspěšné sezoně.

HC Dukla Jihlava - VHK ROBE Vsetín  2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Fronk (Piegl, Davídek), 58. Piegl (Jiránek, J. Holý) – 9. Kucharczyk (Procházka), 31. Jonák (Pechanec), 49. Dudáš (Pechanec, D. Tůma), 60. L. Volf

HC Dukla Jihlava: Lundström (Jan Brož) – Staněk, J. Pohl, Půža, J. Holý, Mareš, D. Kolář, Piegl – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Harkabus, Čachotský (A), A. Zeman – Jiránek (A), Poletín, Lichanec – Fronk, Davídek, D. Čermák.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Bláha) – Slováček (A), Hryciow, Dudáš, Ondračka, J. Drtina (A), Jeřábek – Jonák (C), Rehuš, Březina – D. Tůma, Pechanec, Hořanský – Procházka, Kucharczyk, L. Volf – Doktor, Šilhavý, Vítek – Vašenka.

Rozhodčí: Čech, Kopeček – Maštalíř, Polák