čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Dukla poprvé klopýtla, po nájezdech prohrála s Benátkami nad Jizerou

Hokejová Dukla poprvé ztratila. Na domácím ledě ve třetím kole proti Benátkám nad Jizerou ještě ve třetí třetině vedla o dvě branky, nakonec se však rozhodovalo v nájezdech, které lépe vyšly hostům. Jihlavě patří po porážce 4:5 průběžná čtvrtá příčka tabulky.

Už první třetina naznačila, jakým směrem se bude zápas ubírat. Herní převahu korunovala Jihlava dvěma góly, nejprve se prosadil v přesilovce Michal Poletín, podruhé to byl dočasný kapitán Matěj Pekr těsně před koncem první části.

Benátky však z minima vytěžily maximum a dočkaly se snížení z hole Chrtka. Duklu to však nerozhodilo a gól Jana Pohla z 29. minuty přiblížil Duklu plnému bodovému zisku.

Benátky se ale zmobilizovaly, a i přes trefu Lukáše Anděla v 59. minutě srovnaly. V nájezdech se prosadil jako jediný benátecký Chrtek a Jihlava poprvé v sezoně ztratila body - 4:5 po nájezdech.

HC Dukla Jihlava - HC Benátky nad Jizerou 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 7. Poletín (Čachotský), 20. Pekr (Pohl, Anděl), 29. Pohl (Fronk), 48. Anděl (Pekr, Pohl) – 24. Chrtek (Duda), 43. Buchtela, 54. Rychlovský (Buchtela, Havlín), 59. Buchtela, rozh. nájezd Chrtek. 

Rozhodčí: Kopeček, Maršálek – Bohuněk, Měkýš. Diváci: 1205.

Jihlava: Brož – Piegl, Pohl, Půža, Holý, Staněk, Kolář, Mareš – Anděl, Zeman, Pekr – Poletín, Čachotský, Lichanec – Fronk, Davídek, Jiránek – Harkabus, Čermák, Chlubna.

Benátky: Žajdlík – Havlín, Buchtela, Žůrek, Aubrecht, Hampl, Niko, Kovář – Špaček, Najman, Rychlovský – Duda, Chrtek, Půček – Wiencek, Dlouhý, Jiruš – Šafařovský, Bittner, Klapka.

Foto Facebook / FC Vysočina Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Benátky nad Jizerou, hokej, první liga

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.