Počasí dnes7 °C, zítra4 °C

Naposledy doma v základní části. Dukla rozstřílela Benátky nad Jizerou 8:2

Dukla dala zapomenout na prohru ve Vsetíně a náladu si zlepšila přesvědčivou výhrou 8:2 nad Benátkami nad Jizerou. Domácí derniéra v základní části jenom potvrdila papírové předpoklady, Jihlava si už dříve zajistila prvenství po základní části, kdežto hosté jsou třetí od konce.

Dukla si velký tlak vytvořila už od začátku, Jiránek a Anděl však ve vyložených šancích ještě neuspěli. Lépe se dařilo v 10. minutě Matěji Pekrovi, který v přesilovce zužitkoval přesnou Andělovu přihrávku.

Benátkám se podařilo na začátku druhé třetiny snížit Vratislavem Kunstem, pak se ale opakovaně prosazovali domácí borci. Dvoustým gólem Dukly se prosadil tečovanou střelou Jan Holý, po chvíli na něj navázal pohotovou dorážkou Lukáš Anděl. Na 4:1 upravil Martin Osmík po dobré práci Hrníčka.

V úvodu třetí periody potrestal chybnou rozehrávku benátecký Ondřej Chrtek. Podobně jako ve třetině druhé však Jihlava zareagovala hned několika vstřelenými brankami. Severočeského Paříka nejprve překonal tvrdou ranou Jakub Suchánek, poté Skořepa vtipně našel Matěje Pekra - 6:2. Další hezkou akci zakončil do odkryté branky Adam Zeman, osmigólový debakl uzavřel Dominik Hrníčko přesnou střelou mezi betony.

HC Dukla Jihlava - HC Benátky nad Jizerou 8:2 (1:0, 3:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 10. Pekr (Anděl, Skořepa), 32. J. Holý (Suchánek, Čachotský), 34. Anděl (Pekr), 39. Osmík(Hrníčko, M. Hlinka), 45. Suchánek (J. Holý), 49. Pekr(Skořepa), 51. A. Zeman (Štebih, Bezúch), 59. Hrníčko – 24. Kunst (Šír), 41. Chrtek.

Rozhodčí: Kopeček, Cabák – Dohnal, Bohuněk. Diváci: 1 265.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Honzík) – J. Pohl, Kajínek, Matějíček, Štebih, J. Holý, Suchánek, D. Váňa – Pekr, Skořepa, Anděl – Dostálek, Čachotský, Harkabus – Bezúch, A. Zeman, Jiránek – Hrníčko, M. Hlinka, Osmík.

HC Benátky nad Jizerou: Pařík (Žajdlík) – Žůrek, Havlín, Aubrecht, Kunst, Niko, Klodner, Poizl – Wiencek, Chrtek, Šír – Rychlovský, Najman, Teplý – Žemba, Bittner, A. Dlouhý – Cikhart, Burda, Klapka.

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Benátky nad Jizerou, hokej, první liga, HC Dukla Jihlava, HC Benátky nad Jizerou, VHK Vsetín, Jan Holý, Jakub Suchánek, Dominik Hrníčko, Martin Osmík, Adam Zeman, Hubert Burda Media

Naposledy doma v základní části. Dukla rozstřílela Benátky nad Jizerou 8:2 | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny