Počasí dnes13 °C, zítra16 °C
Středa 8. května 2024  |  Svátek má Statní svátek

Třetí výhry v řadě se Dukla nedočkala. Ve Zlíně brzy vedla, ale nakonec prohrála 2:1

Po dvou výhrách poskočili hokejisté Dukly na třinácté místo tabulky, v neděli však ve Zlíně neuspěli. Po premiérové trefě Straky hosté vedli, nakonec však v zápase 45. kola extraligy těsně podlehli. Oba góly Moravanů vstřelil Okál.

Vstup do zápasu se Dukle nadmíru povedl. Petr Straka již po 84 vteřinách vstřelil svůj první jihlavský gól, když v přesilovce dorazil Skořepovu střelu. Domácí odpověděli v 10. minutě také v početní výhodě - Okálova přihrávka se po teči až za Kořenáře. Zlín držel gólman Libor Kašík, který chytil Strakovi další dvě velké šance.

Ve druhé třetině měli Aukro Berani střeleckou převahu, ale bez gólového zúročení. Nejblíže měl ke vstřelení branky Fořt.

Na začátku třetího dějství nevyužila Dukla dvě přesilové hry, mimo jiné Hubáček trefil břevno. Trest přišel ve 49. minutě v početní výhodě z hole domácího Zdeňka Okála, kterého krásně našel Bukarts. Jihlavská odpověď již nepřišla, proto se Zlínští mohli radovat z výhry 2:1.

Aukro Berani Zlín - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Okál (Šťastný, Roberts Bukarts), 49. Okál (Roberts Bukarts, Freibergs) – 2. Straka (Skořepa, J. Zdráhal).

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Řezníček, Žižka, Matějíček – Šťastný, Okál, Roberts Bukarts – O. Veselý, Fořt, Honejsek – Kubiš, Fryšara, J. Ondráček – Klhůfek, Popelka, Šlahař.

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Volden) – Kajínek, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Stříteský, Půža – Čachotský, Zeman, Dostálek – Straka, Skořepa, F. Seman – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Diviš, R. Hubáček, Hamill.

Štítky FK Dukla Praha, FC Fastav Zlín, Petr Straka, Zdeněk Okál, Roberts Bukarts, Libor Kašík, HC Dukla Jihlava, PSG Zlín