Počasí dnes15 °C, zítra19 °C

Dukla uspěla na horkém ledě Vsetína a po nájezdech vyrovnala semifinálovou sérii

Až samostatné nájezdy rozhodly dnešní zápas mezi jihlavskou Duklou a Vsetínem. V těch byla úspěšnější Dukla, a série je tak srovnána na 1:1.

Také do druhého semifinále mezi Vsetínem a Jihlavou vstoupili gólově lépe domácí, ale Dukla na konci třetiny srovnala v početní výhodě. V polovině zápasu využila Jihlava již 17. přesilovku v play off. Trefil se Marcel Štefančík, jenž dal během dvou utkání semifinále tři góly. Ve třetí části hrála Dukla velmi dobře a Beran vychytal i trestné střílen,  jenže 17 sekund před koncem Vsetín šťastně vyrovnal a šlo se do dvacetiminutového prodloužení. To však o výsledku nerozhodlo.

Zmíněný smolný gól těsně před koncem základní hrací doby nakonec Duklu mrzet nemusí. Potřebné štěstí, které Dukle v poslední minutě chybělo, si Jihlavští vybrali v prodloužení a v následných samostatných nájezdech.

Jihlava ve Vsetíně vyhrála po jediném proměněném nájezdu , kdy střelou mezi betony uspěl Havránek. Beran naopak všechny Vsetínské střelce vynuloval.

Třetí zápas se hraje v Pelhřimově v sobotu 23. března od 16:30.

VHK Robe Vsetín - HC Dukla Jihlava 2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Rob (Smetana, Jenáček), 60. Klhůfek (Kern) – 20. Havránek (Toman), 32. Štefančík (Jelínek), rozhodující nájezd Havránek.

Rozhodčí: Kostourek, Kosnar – Zídek, Rakušan

Diváci: 3 310

Stav série: 1:1