Počasí dnes15 °C, zítra19 °C

Úspěšný start čtvrtfinále. Dukla zaskočila Porubu a na Vysočinu veze výhru 2:3

Jihlavská Dukla má za sebou první zápas čtvrtfinále, v němž vyzvala Porubu. A zápas se jim povedl na jedničku. Jihlavští hokejisté Porubu zaskočili i díky dvěma brankám v pětiminutové přesilovce, a po výhře 3:2 vedou v sérii 1:0 na zápasy.

Jihlavští hokejisté, povzbuzení postupem z předkola, zkraje zápasu přestáli tlak Poruby a pak začali vítězovi základní části vzdorovat. Jako první šli sice do vedení Ostravané, když ve 26. minutě využili přesilovku. Dukla ale do přestávky otočila stav, když pětiminutové vyloučení Doudery ztrestal příjemce tvrdého zákroku Jan Strejček, a poté Radim Toman. V čase 46:04 vedla Dukla již o dvě branky, když před brankou dorazil střelu Tomana obránce Fabien Kočí. Domácí však v přesilovce rychle snížili. Zbylých 11 minut ale červenožlutí zvládli výborně a výhrou 3:2 se ujali v sérii vedení 1:0 na zápasy.

HC RT Torax Poruba - HC Dukla Jihlava 2:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Razgals (Střondala, Berisha), 49. Šoustal (Střondala, Klimíček) – 33. Strejček (Šik, Jelínek), 34. Toman (Čachotský, Havránek), 47. Kočí (Toman, Čachotský)

Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Rakušan, Bezděk

Diváci: 2 158

Stav série: 0:1

HC RT Torax Poruba: Dolejš – Doudera, Sedlák, Voráček, Klimíček, Gutwald, Lemcke – Christov, Střondala (A), Tvrdoň – Razgals, Honejsek, Šoustal – Berisha, Vachovec (A), Gřeš – Mrázek, Krenželok (C), Šedivý – Klímek

HC Dukla Jihlava: Beran (Maláč) – Strejček, Bilčík, Ozols, Dundáček, Kočí, Koštoval – Cachnín, Toman, Čachotský (C) – Šik, Havránek, Harkabus (A) – Štefančík, Menšík, Jelínek – Brož, Pořízek, Chvátal

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!