Počasí dnes20 °C, zítra22 °C

Dukla je ve čtvrtfinále. Beran vymazal Slavii a Jihlavu teď čeká Poruba

Jihlavští hokejisté zvládli rozhodující duel v osmifinále druhé ligy. Na domácím ledě porazili Slavii 3:0 a v navazujícím čtvrtfinále vyzvou ostravskou Porubu. Vítěznou branku si připsal hned ve 12. minutě Tomáš Harkabus, který tak v sérii se Slavií zaznamenal pátý gól. Brankář Adam Beran si v rozhodujícím utkání připsal cennou nulu.

Po bezbrankové druhé části uklidnil Jihlavu gól Šimona Jelínka ze 43. minuty. Zbytek utkání si Dukla bez problémů pohlídala a v závěru navíc trefil prázdnou klec Marek Chvátal - 3:0. Dukla po roce opět vyřadila Slavii v předkole a ve čtvrtfinále vyzve lídra základní části Porubu. První zápas přijde na řadu již v sobotu 9. března, o den později se bude hrát v Ostravě i druhé utkání a do Pelhřimova se série podívá minimálně ve středu 13. března.

HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Harkabus (Šik, Havránek), 43. Jelínek (Menšík), 60. Chvátal (Strejček)

Rozhodčí: Horák, Svoboda – Jindra, Štěpánek

Diváci: 923

HC Dukla Jihlava: A. Beran – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Koštoval, Kočí – Čachotský (C), Toman, Cachnín – Harkabus (A), Havránek, Šik – Jelínek, Menšík, Štefančík – Chvátal, Pořízek, Rauš

HC Slavia Praha: Hölsä – Klikorka, Žovinec (A), Holý (C), Hrdinka, Kremláček, Kajínek, Křepelka – M. Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, Brož – Všetečka, Slavík, Havrda – Zvagulis, Polák, Půček

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!