Počasí dnes15 °C, zítra19 °C

Po měsíci zase tříbodová výhra. Dukla porazila rezervu Pardubic 3:0 a je osmá

Zatímco v posledních kolech Dukla inkasovala dost branek, ve středečním zápase 23. kola Chance ligy dokázala svého soupeře vynulovat. V Chrudimi si proti rezervě Pardubic vytvořila dvoubrankové vedení, konečné vítězství 3:0 pak pečetila v závěru. V tabulce je Jihlava osmá.

Jihlavští hokejisté vstoupili do zápasu v Chrudimi proti béčku Pardubic dobře a už v 9. minutě otevřeli skóre zásluhou dorážky Šika. Nedlouho poté se zranil jihlavský brankář Stuchlík a do branky šel po téměř čtyřech letech Chaloupek. Duklu to ale neovlivnilo a ještě do první přestávky zvýšila vedení Harkabusem po hezké akci Menšíka.

V dalším průběhu zápasu měly oba celky spoustu šancí, ovšem gólmani se činili. Na přesnou trefu se tak čekalo až do 57. minuty, kdy Menšík ve vlastním oslabení trefil od obranné modré prázdnou klec. I díky výbornému výkonu Chaloupka, který neinkasoval, veze Jihlava domů tři body za výhru 3:0.

HC Pardubice B - HC Dukla Jihlava 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Šik (Dundáček, Štefančík), 14. Harkabus (Menšík, Brož), 57. Menšík (Kolář, Berger).

Rozhodčí: Zubzanda, Pilný – Belko, Roischel. Diváci: 434.

Pardubice: Vomáčka – Švec, Nedbal, Tvrdík, Zdráhal, Voženílek, Hrádek – Kaut (C), Rouha, Zeman – Mikyska, Urban, Hrníčko – Rákos (A), Rohlík, Pochobradský – Žálčík (A), Lichtag, Herčík.

Jihlava: Stuchlík (12. Chaloupek) – Bilčík, Kočí, Dundáček, Ozols, Kolář (A), Vala, Dvořák - Čachotský (C), Bartoš, Cachnín - Štefančík, Havránek, Šik - Harkabus (A), Menšík, Brož - Berger, Handl, Jelínek.