<

Aktuálně

Skvělá spolupráce IZS v Jihlavě. Pro mladou ženu museli přijet hasiči se žebříkem více...

Mladá maminka má na měsíc dva a půl tisíce korun, potřebuje pro dceru pediatra více...

Revoluční plamen se v Jihlavě rozhořel později. I zde aktivisté zakládali Občanské fórum více...

Významná firma zavře v březnu 2026 závod v Havlíčkově Brodě, je tam 200 zaměstnanců více...

U nehody ve Velkém Meziříčí zasahovaly dva vrtulníky. Řidič auta přesto zemřel více...

Zápas v Havířově rozhodl jediný gól. Další výhru Dukly Jihlava vystřelil Adam Zeman

Autoři | Foto www.hcdukla.cz

Na branky hodně chudé utkání bylo dnes k vidění na havířovském hokejovém stadionu. Hostům z Jihlavy stačil k tříbodovému importu jediný gól z hole Adama Zemana. Dukla se po třicátém kole díky zaváhání Kladna protáhla na druhou příčku prvoligové tabulky.

Havířov si první vážnou šanci připravil v přesilovce, ale Hubáček trefil Svobodovo rameno a Lenďák následně tyč. To . Dukla byla efektivnější - v 7. minutě si Čachotský vyměnil puk s Adamem Zemanem, který akci zakončil mimo dosah havířovského gólmana a vstřelil, jak se později ukázalo, jedinou branku sobotního utkání. Havířov byl stále aktivní, Douderově ráně chybělo jen trochu přesnosti a na pokus Maruny z mezikruží si počkal Svoboda.

Blízko k vyrovnání byl i Haas, který se po Kalusově střele snažil nadvakrát protlačit puk za záda jihlavského brankáře, leč neúspšně. V druhé části prostřední periody to pak bekhendem zkoušel Greš a dorážející Hubáček, ale i tentokrát bez gólového efektu. Podobné to bylo i v případě Hlinky, jehož střela prošla těsně vedle Svobodovy levé tyčky. Zdvojnásobit náskok Dukly mohl poté Zeman, ale domácí Laco ho vy vyložené příležitosti vychytal ramenem. 

Začátek třetí třetiny byl ve znamení několika přesilových her, ale až Szatmáryho jedovka od modré se dala považovat za nebezpečnou. Domácí s blížícím se závěrem utahovali ofenzívní šrouby, ale obranná činnost Dukly fungovala na výbornou. Po několikáté skrumáži před jihlavskou brankou mohl nakonec z brejku pečetit vítězství Seman, ale na Laca nevyzrál. Duklu to však příliš mrzet nemuselo, i jeden gól stačil ke střem bodům a posunu tabulkou na druhé místo.

AZ Havířov - HC Dukla Jihlava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Zeman (Čachotský, Šidlík).

Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Bryška, Adamec. Diváci: 2972

Havířov: M. Laco (Matoušek) – L. Doudera, Petran, Korím, Chroboček, Lenďák, D. Seman (C), Dudek – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Maruna – Sztefek, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala.

Jihlava: M. Svoboda (Škarek) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Szathmáry, Šidlík, Dobrovolný (C) – Jergl, F. Seman (A), Důras – Protasenja, Stoklasa, Březina – Diviš, Zeman, Čachotský (A) – Jícha, Danišovský.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Adam Zeman, HC AZ Havířov 2010, HC Dukla Jihlava, FK Dukla Praha, FC Vysočina Jihlava, SK Kladno

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.