Počasí dnes6 °C, zítra8 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Parádní zápas jihlavských juniorů. Třinec smetli 7:1 a ve středu si mohou zajistit extraligové finále

Jihlavští junioři bravurně odvrátili potenciální konec sezóny a v šestém utkání semifinálové série rozstříleli vítěze základní části extraligy z Třince. Po výsledku 7:1 si tým z Vysočiny vybojoval rozhodující sedmý duel série, který se ve středu odehraje na hřiště soupeře.

Mladí Dukláci odehráli šesté utkání série ve velkém stylu. Už ve 4. minutě doklepl Sojka střelu Coufala, za další dvě minuty uklidil Menšík puk po břevno. Za Třinec sice snížil Ramik, ale domácí odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem, když mezi betony gólmana přesně zamířil Pavelec.

Ve druhé periodě padl jen jeden gól, do třinecké sítě pálil Rauš po nabídce Vovsíka. Jakékoli debaty o vítězi pondělního zápasu pak utnul ve 45. minutě Kravec další precizní střelou do vinglu. Na 6:1 upravil o chvíli později z přesilovky Číhal, konečnou podobu skóre pak dal svoji druhou trefou kapitán Vovsík.

HC Dukla Jihlava - HC Oceláři Třinec 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Sojka (Coufal), 6. Menšík (Jungwirth), 20. Pavelec (Straka), 38. Rauš (Vovsík), 45. Kravec, 47. Číhal (Jungwirth, Vovsík), 50. Vovsík (Straka) – 14. Ramik (Haas).

Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Malý, Dědek.

Jihlava: Maláč (Pulda) – Vandas, Chvátal, Číhal, Ludvík, Vovsík, Šabatka, Tomšík – Coufal, Modl, Menšík, Klapica, Jungwirth, Valach, Pavelec, Rauš, Kravec, Broš, Sojka, Straka.

Třinec: Klimek (Král) – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Spěváček Bartoš, Cedzo, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík.

Stav série: 3:3.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!