Počasí dnes20 °C, zítra22 °C
Neděle 28. dubna 2024  |  Svátek má Vlastislav

Dukla ovládla šlágr kola na Vsetíně, po výhře 2:1 je čtvrtá

Dukla si před reprezentační pauzou spravila chuť měla po dvou porážkách. Těžký úkol porazit rozjetý Vsetín však zvládla. Výhra 2:1 udržela mužstvo z Vysočiny na čtvrté příčce prvoligové tabulky.

Domácí se dostali do jednobrankového náskoku už v 8. minutě zásluhou Přikryla a dlouho tento stav drželi. Ve druhé třetině se ale Jihlavě podařilo stav otočit. Ve 36. minutě se prosadil v oslabení Miškář a naopak v přesilovce Harkabus, který dvě vteřiny před koncem třetiny poslal Jihlavu střelou z první do vedení.

Ve třetí třetině se už skóre neměnilo ani při odvolání domácího gólmana, kdy se Vsetín dostal do několika velkých šancí. Jihlava tak podruhé v sezoně porazila Vsetín 2:1 a po dvou nevydařených zápasech v Pelhřimově znovu naplno bodovala.

VHK Robe Vsetín - HC Dukla Jihlava 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Přikryl (Rob, Jonák) – 36. Miškář (Dvořák, Bilčík), 40. Harkabus (Šik, Dundáček).

Rozhodčí: Zubzanda, Cabák – Kráľ, Maňák. Diváci: 3090.

Vsetín: Žukov – Kajínek, Říha, Ondračka, Němec, Smetana (A), Jenáček, Voženílek – Jonák (C), Přikryl, Rob – Hořanský, Lichanec, Berger – Sihvonen, Klhůfek, Klímek – Bláha, Berzinš, Vítek (A).

Jihlava: Beran – Dundáček, Bilčík, Kolář, Dvořák, Jáchym, Kočí, Haman – Jungwirth, Skořepa (C), Šik – Harkabus (A), Miškář, Fronk – Beránek, Pořízek, Křehlík – Cachnín, Juda, Brož.