Počasí dnes12 °C, zítra15 °C

Dukla vyřídila Kolín výsledkem 6:0 a stále drží první místo v tabulce

Nováček z Kolína dlouho vzdoroval, ale nakonec z Jihlavy odjel s debaklem. Hokejisté Dukly si v sobotním zápase 15. kola poradili se středočeským soupeřem poměrem 6:0, čímž potvrdili průběžné první místo prvoligové tabulky.

První třetina nabídla svižný a vyrovnaný hokej s několika zajímavými možnostmi, ale oba brankáři se zatím překonávali a změnu skóre nedovolili. První gól zápasu tak padl až ve 32. minutě, kdy domácí Pekr našel zapomenutého Filipa Judu - 1:0. Dvoubrankové vedení zajistil Dukle v samostatném úniku úspěšný Josef Skořepa. Pro Kolín fatální třetí gól padl opět z hole Judy v 54. minutě, poté již hosté rezignovali. V krátkém časovém sledu tak rozvlnili síť soupeře ještě Patrik Čermák, Jiří Fronk a Tomáš Chlubna a dali tak výsledku nádech debaklu.

HC Dukla Jihlava Jihlava - SC Kolín 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)

Branky: 32. a 51. Juda, 38. Skořepa, 54. P. Čermák, 59. Fronk, 60. Chlubna.

Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Flegl, Horažďovský.

Jihlava: Brož – Krenželok, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Mareš, Eliáš – Havránek, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, Mácha – Harkabus, Lichanec, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna.

Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Zumr, Stehlík – Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, Martínek, Němec – Mašín