Počasí dnes19 °C, zítra18 °C
Sobota 4. května 2024  |  Svátek má Květoslav

Další trápení proti Kadani, tentokrát ale za tři body. Před svými soupeři má Dukla osm bodů náskok

Znovu to bylo proti poslední Kadani trápení, tentokrát ale s tříbodovým ziskem. Dukla si tak připsala první vítězství v nadstavbové části soutěže, kde má nyní na devátém místě již osmibodový náskok před Frýdkem-Místkem.

Druhý zápas spodní nadstavby nezačal pro Jihlavu vůbec dobře. Ta už po třech minutách kasírovala z hole hostujícího Zemana. Na vyrovnání čekalo 647 diváků až do 29. minuty, kdy se prosadil střelou od modré René Piegl. Definitivní základ tříbodovému zisku položil povedený vstup do třetí třetiny. V rozmezí necelé minuty a půl nejprve zaznamenal třetí zásah v sezoně Tomáš Harkabus, na kterého navázal povedenou zpětnou kličkou Tomáš Čachotský. Kadaň se ještě sice vrátila do hry gólem v 53. minutě, ale Jihlava nakonec mohla slavit tři body - 3:2.

HC Dukla Jihlava - HC Trhači Kadaň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Piegl (Skořepa), 42. Harkabus (Lichanec, Machač), 44. Čachotský (Fronk) – 3. D. Zeman (Chlouba, Trefný), 53. Chlouba (Eliáš, Kůs).

Rozhodčí: Doležal, Pilný – Polák, Bohuněk. Diváci: 647.

Jihlava: Brož – Pohl, Staněk, Čáp, Kolář, Půža, Holý, Piegl – Čachotský, Fronk, Illéš – Anděl, Skořepa, Chlubna – Harkabus, Lichanec, Machač – A. Zeman, Hrala, Matýs.

Kadaň: Neužil – Trefný, Novák, Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Eliáš, Procházka – Wágner, Kůs, Chlouba – Zabloudil, Žolobov, Čech – Homer, Rindoš, Wojnar

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava | Zdroj HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Kadaň, hokej, první liga, HC Dukla Jihlava, Sportovní klub Kadaň, HC Frýdek-Místek, René Piegl, Tomáš Harkabus, Tomáš Čachotský