Počasí dnes18 °C, zítra19 °C
Pátek 20. září 2024  |  Svátek má Oleg

Jihlavští fotbalisté jsou v Turecku, v prvním utkání porazili kazašské Aktobe 3:0

Hned den po nedělním příletu do Turecka a ubytování v pětihvězdičkovém hotelu WOW Kremlin Palace absolvovali první přípravné utkání. Soupeřem jim byl FK Aktobe, třetí celek kazašské ligy a letní účastník kvalifikace Evropské ligy. Po bezbrankové první půli se se prosadili jihlavští střelci, kteří zajistili výhru 3:0.

První poločas branku nepřinesl, přesto byla vidět převaha týmu z Vysočiny. Ve slibných příležitostech Kukol, Voltr nebo Hronek. Hráči kazašského týmu se k ohrožení soupěře nedostali.

Skóre duelu otevřel v 51. minutě Vaculík, který proměnil pokutový kop po faulu na Voltra. V rozmezí 70. a 72. přišly chvíle Pavla Dvořáka, který nejprve po přihrávce Tlustého zvýšil a poté na konečných 3:0 upravil dorážkou odraženého míče po rohovém kopu.

Dnes ve středu 27. ledna čeká Vysočinu zápas proti přednímu bulharskému celku Lokomotivu Plovdiv.

FK Aktobe - FC Vysočina Jihlava 0:3 (0:0)

Góly: 51. Vaculík z pen., 70. a 72. Dvořák.

FC Vysočina: Rakovan – Vaculík (60. Tlustý), Šourek (71. Kryštůfek), Krejčí, Mišůn (60. Urdinov) – Demeter – Kukoľ (75. Novotný), Hronek (71. Jungr), Nerad (46. Kučera), Bazal (46. Fulnek) – Voltr (60. Dvořák).

Štítky Turecko, Aktobe, FC Aktobe, Evropská liga UEFA, FC Vysočina Jihlava, Pavel Dvořák