Počasí dnes7 °C, zítra4 °C

Vysočina v Opavě těsně prohrála, v tabulce zůstává na dvanácté příčce

Fotbalisté Vysočiny si připsali druhou porážku v řadě. V páteční předehrávce 21. kola těsně nestačili na domácí Opavu poměrem 1:0, když ve druhém poločase rozhodl Rataj. V neúplné tabulce patří Jihlavanům dvanáctá příčka, na sestup mají ale náskok osmi bodů.

V Opavě se v pátek odehrál vyrovnaný duel. První velkou šanci Jihlavy měl Zoubele, který však z dobré pozice branku přestřelil. Na druhé straně zahrozil Rataj, který po otočce mířil těsně vedle. Rozhodující moment zápasu se odehrál v 62. minutě, když Rataj zužitkoval centr Kadlece a přesně mířenou hlavičkou na zadní tyč rozradostnil opavské příznivce. V závěru mohl výhru domácích potvrdit Ščudla, ale ani v jedné ze svých šancí neuspěl.

SFC Opava - FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)

Branky: 64. Rataj.

Rozhodčí: Radina – Ratajová, Vyhnanovský. Diváci: 936.

Opava: Digaňa – Celba, Žídek (C), Janoščín, Kadlec – Didiba (80. M. Bílek), Rychlý – Šigut (70. Kramář), Darmovzal (70. Macháček), Helešic (58. Šcudla) – Rataj (80. Kopečný).

Jihlava: Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, D. Krčík, Peřina – Lacko (C) (60. Vedral), Tureček, Selnar (60. Belaid), Ritter (73. Fila) – Zoubele (73. Tall), Křivánek (83. L. Arroyo).