<

Aktuálně

Voda zdraží o korunu a půl. Není možné udržet cenu, prohlásil náměstek Popelka více...

Muž zůstal v noci sám zamčený v hospodě, dostat se ven mu pomáhali policisté více...

Část pacientů v jihlavské nemocnici příští rok dočasně přijde o logopeda více...

Rekonstrukce silnice na Novoměstsku je dokončená. Úsek je teď bezpečnější více...

Dálnici ve směru na Brno zastavila hromadná nehoda, záchranáři ošetřili šest osob více...

Nejprve kradl, pak chtěl vraždit

Již třetí případ vraždy v tomto roce řeší krajští kriminalisté. Vyrušený zloděj se rozhodl usmrtit majitelku vykradeného domu. Té se i přes svůj vysoký věk podařilo utéct.

Vše se stalo ve středu 18. března půl hodiny před půlnocí uvnitř rodinného domku v jedné z městských částí Jihlavy. Muž vnikl do rodinného domu, ve kterém bydlela osmdesátiletá seniorka. Ve spíži nejdříve odcizil různé potraviny, které si odnesl ven z domu. Pak se znovu vrátil a chtěl ukrást potraviny z mrazáku, v tom ho však přistihla majitelka. Ve snaze zabránit možnému trestnímu oznámení se pokusil ženu usmrtit. Seniorka, které se však podařilo vysmeknout, utekla k sousedům a odtud přivolali pomoc.

Policisté pachatele na místě zadrželi. Žena utrpěla kromě zrnění také velký psychický šok, proto musela být několik dnů hospitalizována v nemocnici.  

Jak uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková, v pátek 20. března zahájil vyšetřovatel trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Jihlavy. „Obvinil ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a z přečinů porušování domovní svobody a krádeže,“ informovala Čírtková. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v trvání patnácti až dvaceti let, případně trest výjimečný.

Vyšetřovatel současně podal podnět k vypracování návrhu na vzetí muže do vazby. Státní zástupce po provedení všech nezbytných procesních úkonů podnětu vyhověl a podal návrh na mužovo vazební stíhání. Okresní soud návrh akceptoval a rozhodl o vazbě. Policisté muže eskortovali do vazební věznice v Brně.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky vražda, Jihlava, důchodce, krádež, Brno

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.