Počasí dnes-3 °C, zítra-2 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Policie stále hledá muže s vážnou plicní nemocí, kontaktuje i ty, s nimiž se setkal. Cizinec asi odjel na Ukrajinu

Policie na Vysočině od úterý 19. října pátrá po cizinci, který může být nebezpečný pro své okolí. Trpí totiž nakažlivým plicním onemocněním, cizinec odešel z novoměstské nemocnice kolem 15. hodiny a policie stále neví, kde se muž teď nachází.

„Policisté provedli množství prověrek v místech, kde by se mohl nacházet, a to nejen na Vysočině, ale také v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Prověřili jsme také příbuzné a další kontaktní osoby tohoto muže v České republice i na Ukrajině a zjistili, že zřejmě ještě tentýž den, co odešel z nemocnice v Novém Městě na Moravě, odcestoval osobním vozidlem na Ukrajinu," sdělila novinářům dnes dopoledne Dana Čírtková, mluvčí policistů. 

Pátrání po muži zůstává ale stále aktuální. Policisté také kontaktují osoby, s nimiž se mohl muž u nás setkat, aby se vyloučilo riziko jejich možného nakažení.

Jak uvedla v úterý policie na svém twitterovém účtu, při kontaktu s mužem je nutný respirátor nejvyšší třídy.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR (redakčně upraveno) | Zdroj Policie ČR, Twitter

Štítky cizinec, nemoc, nákaza, veřejnost, pátrání, plicní, nemocnice, policie, Nové Město na Moravě, Vysočina, Ukrajina, Kraj Vysočina, Pardubický kraj, Česko, Královéhradecký kraj, Policie České republiky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.