pondělí 12. dubna 2021 Julius

Záchranáři na Vysočině měli náročný víkend. Zasahovali u několika vážných nehod, jeden člověk zemřel

Záchranáři od pátečního odpoledne do dnešního rána zasahovali hned u několika vážných dopravních nehod. Jedna událost měla, bohužel, fatální následky. Během transportu zemřel ve vrtulníku řidič, kterému byla osudná nedělní nehoda u Jersína na Jihlavsku.

Jednou z vážných nehode byla páteční srážka motocyklisty s dodávkou v Třebíči, při které utrpěl řidič skútru vážná zranění a musel být letecky transportován do specializovaného zdravotnického zařízení. „V pátek večer, krátce před dvacátou hodinou, pak vyjížděli zdravotníci k nehodě osobního auta na Havlíčkobrodsku. U obce Věž zůstal ve voze zaklíněný řidič a po vyproštění hasiči byl převezen s podezřením na těžká zranění do traumacentra," jmenuje Petr Janáček, mluvčí krajských záchranářů.

Dopravní nehody zaměstnaly záchranáře v našem kraji také v neděli 28. února. Dvě lehká a jedno těžké zranění si krátce po půl třetí odpoledne vyžádal střet dvou osobních aut u Radostína na Žďársku. Z místa nehody odvezli zdravotníci dvě osoby do nemocnice na Vysočině a jednoho pacienta transportoval vrtulník na mimokrajské specializované pracoviště.

„O dvě hodiny později zasahovaly jihlavské posádky záchranářů u tragické dopravní nehody u Jersína na Jihlavsku. Ošetřili řidiče osobního vozu, kterého v kritickém stavu letecky transportovali do traumacentra. Zranění bohužel byla natolik vážná, že jim pacient během převozu do nemocnice podlehl," sdělil Petr Janáček.

Řidiči byla podvečerní havárie u Jersína osudná, zemřel ve vrtulníku záchranné služby

K tragické dopravní nehodě došlo dneska podvečer u Jersína na Jihlavsku. Šestačtyřicetiletý řidič zde nezvládl řízení svého osobního auta a havaroval. Jeho staví byl natolik vážný, že byl transportován vrtulníkem. V něm však svým zraněním podlehl.

K poslední události došlo dnes krátce po třetí hodině ráno v Havlíčkově Brodě. Z kamionu, který se po nehodě převrátil na bok, vyprostili hasiči vážně zraněného řidiče, který byl po nezbytném ošetření transportován lékařskou posádkou do nemocnice.

Ohodnoť článek

Foto ZZS Kraje Vysočina / Facebook

Štítky záchranáři, nehoda, víkend, úmrtí, zásah, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.