úterý 13. dubna 2021 Aleš

V očkovacích centrech Vysočiny bude pomáhat více externistů. Hledají se další zájemci

Již několik týdnů fungují na Vysočině očkovací centra, kde zájemci obdrží vakcínu proti onemocnění covid-19. Provoz velkých očkovacích center v našem kraji se po prvních týdnech fungování podařilo vyladit a kmenové zaměstnance nemocnic, kteří byli součástí klíčových očkovacích týmů, začínají pomalu střídat externí pracovníci.

„Na chodu našich očkovacích center se podílí řádově stovky lidí, kromě lékařů, záchranářů a sester jsou potřeba také pracovníci vypomáhající s administrativou. Praxe ukázala, že centra se neobejdou bez koordinace parkování, posíleny musí být i směny asistentů a nově i operátorů informačních linek jednotlivých center,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Schrek považuje za ideální stav, kdy chod centra zajišťují externisté a lidé z nemocnic půl na půl. Většina dobrovolníků, kteří se od začátku roku přihlásili Kraji Vysočina prostřednictvím kontaktního mailu nebo nabídli pomoc přímo nemocnicím, už byla kontaktována a byl jim umožněn přístup do elektronických plánovačů směn jednotlivých center.

Jihlavský dopravní podnik zřídil speciální linku 44. Cestující doveze do očkovacího centra

Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) zřídil mimořádnou autobusovou linku číslo 44, kterou mohou využít lidé mířící do očkovacího centra. Jezdit bude pouze ve dnech očkování. 

„Prostřednictvím elektronického systému, který pro krajská očkovací centra na míru naprogramoval krajský odbor informatiky, mohou být směny podle potřeby posilovány, měněny v závislosti na potřebách konkrétní cílové očkované skupiny. Plánovač směn se stal klíčovým systémem našich center stejně jako vlastní sběr statistických dat o očkování,“ popisuje hejtman Vítězslav Schrek.

Vedení Kraje Vysočina velice oceňuje dosavadní nasazení nemocničních týmů, které systém očkování v regionu zavedly, odzkoušely a budou mentory externistů. Personál nemocnic se tak bude moci postupně vrátit k práci na svých odděleních. Kraj Vysočina do budoucna počítá i s nabídnutou výpomocí ambulantních specialistů a dalších lékařů, kteří už dříve avizovali ochotu vypomáhat dle svých možností přímo v očkovacích centrech, případně nabídnout k očkování kapacity svých ordinací.

Praktičtí lékaři na Vysočině kritizují, že nemohou očkovat proti covidu. Pacienti na ně vyvíjí tlak

Praktičtí lékaři na Vysočině jsou frustrováni, že nemohou očkovat své pacienty, kteří na ně vyvíjejí rostoucí tlak. Od ledna jsou tito lékaři připraveni očkovat, ale stát i kraj dávají podle nich přednost očkovacím centrům ve velkých městech....

„V současné době disponuje každá krajská nemocnice na Vysočině seznamem desítek připravených dobrovolníků, další zájemci o spolupráci se mohou hlásit na mail: ockovani@kr-vysocina.cz.  Důležité je, aby zájemci o spolupráci byli časově flexibilní, komunikativní, empatičtí a trpěliví. Vedení Kraje Vysočina děkuje týmu dobrovolníků za pomoc a ochotu zapojit se do očkování ve velkých očkovacích centrech na Vysočině,“ dodává mluvčí Kraje Vysočina Eva Neuwirthová.

Kraj Vysočina hledá další dobrovolníky do očkovacích center

Chtěli byste pomoci při očkování veřejnosti ve velkých očkovacích centrech v Kraji Vysočina? Přemýšlíte, jak se zapojit a nabídnout své služby? Potom pošlete e-mail na ockovani@kr-vysocina.cz. Vaše kontaktní údaje budou vloženy do registru dobrovolníků a podle potřeby jednotlivých očkovacích center vás kraj osloví s nabídkou konkrétní výpomoci.

Od zájemců budou požadovány tyto informace
- jméno a příjmení, titul
- profesní zaměření
- druh práce, který můžete v centru vykonávat (lékař, zdravotní sestra, laborant, administrativní pracovník, apod.),
- preferované očkovací centrum (Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou
- časové možnosti výpomoci (např. pracovní dny pouze v odpoledních hodinách, pouze víkendy a svátky, bez omezení, atd.)
- telefon, e-mail

Ohodnoť článek

Foto pixabay.com | Zdroj Kraj Vysočina

Štítky očkování, centrum, covid, koronavirus, pomoc, extrernista, zdravotník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.