<

Aktuálně

Řidiče v Jihlavě čekají měsíce omezení. Třída Legionářů se na jaře rozkope více...

V aktuální chřipkové sezoně zaznamenali hygienici na Vysočině dvě úmrtí více...

Smutná zpráva z Dalešic: Policisté našli tělo svého kolegy dvacet metrů pod hladinou více...

DRBNA HISTORIČKA: Staří Jihlavané měli v zimě jistotu. Kachlová kamna více...

Policisté na dálnici D1 kontrolovali cizince, který neměl v Česku co dělat více...

U Kamenice dnes ráno havarovala řidička, skončila v nemocnici více...

Kraj investuje do opravy pelhřimovské nemocnice. Rozhodl i o rekonstrukci v Novém Městě

Autoři | Foto Facebook: Nemocnice Pelhřimov

Oprava skladu pelhřimovské nemocnice začne, jakmile to dovolí počasí. Výběr firmy, která opravu za asi 15 milionů korun provede, schválila rada Kraje Vysočina. Rozhodla zároveň o přípravě opravy vstupního pavilonu nemocnice v Novém Městě na Moravě asi za 46 milionů korun. Schválila pořízení projektové dokumentace, řekl náměstek hejtmana Pavel Franěk (ANO).

Oprava vstupního pavilonu, jehož součástí jsou kanceláře, laboratoře a bufet, by podle náměstka mohla začít na jaře příštího roku a trvat přibližně rok. Neměla by nijak narušit chod nemocnice. „Zatím jde o schválení záměru, nikoli realizace. Může se stát, že z projektové dokumentace vyplynou nějaké nepřiměřené finanční požadavky nebo jiné komplikace,“ zdůraznil ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. 

Oprava skladu pelhřimovské nemocnice je naproti tomu jistá. Skončit má nejpozději v listopadu. Železobetonovou budovu z roku 1969, do které zatéká, čeká oprava střechy, elektroinstalace a rozvodů vody. Bude sloužit jako centrální sklad, ve kterém bude také zázemí pro pracovníky a dílny. V nich bude možné opravovat a čistit nemocniční lůžka nebo křesla.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky nemocnice, investice, rekonstrukce, opravy, oprava, Nové Město na Moravě, Pavel Franěk, ANO 2011, Kraj Vysočina

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.