sobota 4. dubna 2020 Ivana

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Dobrá zpráva. Nemocných v kraji ubylo o 14 procent

Lidí s respiračními chorobami na Vysočině v uplynulém týdnu ubylo. Pokles je podle hygieniků čtrnáctiprocentní. Na 100 tisíc obyvatel připadá 1596 nemocných, republikový průměr je o pět nemocných víc. Mezi nemocnými stále kolují chřipky typu A i B, s vážným průběhem nemoci musel být v Novém Městě na Moravě hospitalizován starší muž, řekla ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Alena Dvořáková.

Muž narozený v roce 1930 skončil na jednotce intenzivní péče na umělé plicní ventilaci. Kvůli vážnému průběhu nemoci bylo v kraji od začátku roku hospitalizováno osm lidí, mezi nimi i chronicky nemocný muž narozený v roce 1962, který v souvislosti s chřipkou zemřel.

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Jeden člověk v kraji zemřel. Muži v Jihlavě bylo 58 let

V souvislosti s chřipkou zaznamenali hygienici na Vysočině letošní první úmrtí. V Jihlavě zemřel muž narozený v roce 1962, byl chronicky nemocný. Hygienici v kraji za poslední týden zaznamenali nárůst nemocnosti asi o 1,5 procenta. Nemocných s...

Nejvýraznější pokles nemocnosti zaznamenalo na Vysočině Žďársko, kde ubyla více než čtvrtina nemocných. Podle hygieniků je tam 1527 nemocných na 100 tisíc obyvatel, před týdnem jich bylo 2127. Nejméně nemocných hlásí Jihlavsko s 1402 nemocnými na 100 tisíc obyvatel. Nejvíc nemocných 1833 na 100 tisíc obyvatel je na Havlíčkobrodsku.

„Ve všech krajích dochází k poklesu, takže se zdá, že epidemie by mohla ustupovat. Virus ale koluje, pořád jsou nové potvrzené případy," řekla Alena Dvořáková. Rušení zákazů návštěv ve zdravotnických a sociálních zařízení bude podle ní na individuálním posouzení každého z nich. Zatím platí na Vysočině zákazy návštěv v 16 zařízeních. Ve středu ho chce ukončit Senior Home v Telči na Jihlavsku. 

Jak vyzrát na chřipku?
- dodržujte klidový režim
- důležitý je dostatek spánku a odpočinku
- pijte horký čaj s medem a citrónem 
- doplňujte vitamin C
- důležitá je zvýšená konzumace ovoce a zeleniny
- teplotu nad 38 stupňů Celsia snižujte lékem proti horečce
- pokud léky proti teplotě nezabírají, vyzkoušejte zábaly
 - návštěva lékaře je nutná při neustupujících potížích  

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, zdraví, chřipka, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.