středa 28. října 2020 Státní svátek

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Jeden člověk v kraji zemřel. Muži v Jihlavě bylo 58 let

V souvislosti s chřipkou zaznamenali hygienici na Vysočině letošní první úmrtí. V Jihlavě zemřel muž narozený v roce 1962, byl chronicky nemocný. Hygienici v kraji za poslední týden zaznamenali nárůst nemocnosti asi o 1,5 procenta. Nemocných s respiračními chorobami je 1865 na 100 tisíc obyvatel. Zavřeno návštěvám zůstává 15 zdravotnických a sociálních zařízení, řekla ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Alena Dvořáková.

Kvůli vážnému průběhu nemoci bylo v kraji od začátku roku hospitalizováno sedm lidí, mezi nimi i muž, který zemřel. „Měl další chronická onemocnění, kdy ta chřipka vyvrcholila v akutní srdeční selhání," řekla Alena Dvořáková.

V celé ČR bylo letos vážných případů 126, infekci podlehlo 23 lidí.

Chřipková onemocnění v kraji jsou podle ní zřejmě na vrcholu. Někde už začaly počty nemocných klesat. Na Žďársku klesla nemocnost za týden o 19 procent na 2127 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Naopak Havlíčkův Brod má nárůst 20 procent a hlásí 2178 nemocných na 100 tisíc obyvatel. „Je to těžké nějak prognózovat, ale dá se říct, že jsme zřejmě na vrcholu nemocnosti," dodala Dvořáková.

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Další nemocnice v kraji vyhlásila zákaz návštěv

Krajská nemocnice v Havlíčkově Brodě dnes zakázala návštěvy. Stejné opatření platí i jinde v kraji. O zákazu návštěv rozhodlo vedení havlíčkobrodské nemocnice na základě doporučení krajské hygienické stanice a po konzultaci s nemocničním...

Kvůli vysoké nemocnosti je v kraji zákaz návštěv v 15 nemocnicích, léčebnách či domovech pro seniory. Nejdéle, od 14. ledna, platí zákaz návštěv v Alzheimercentru Jihlava.

V České republice je průměrná nemocnost 1896 na 100 tisíc  obyvatel, nejvíc nemocných je podle Dvořákové v Moravskoslezském kraji.

Autoři

Štítky zdraví, chřipka, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.